USD/JPY dip seviyelerinden yükselerek 107,50 seviyesinin üzerine geri döndü


  • ABD ve Çin arasındaki diplomatik gerilimler Japon Yeni’nin güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu ve USD/JPY paritesi üzerinde baskı yarattı.
  • ABD Dolarının diğer para birimleri karşısındaki güçlenmesi pariteye destek sağlarken, daha derin kayıpların sınırlı kalmasına yardımcı oldu.
  • Yatırımcılar paritenin yukarı yönlü trendini teyid etmek için 50-günlük SMA’nın üzerinde kararlı bir hareket için bekliyorlar.

USD/JPY paritesi Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde aşağı yönlü bir görünümle seyretti ancak 107,30 bölgesine doğru kaydettiği gerilemesinin 30-35 pip civarında bir kısmını geri almayı başardı.

Parite, 107.85-90 bölgesindeki 50-günlük SMA bariyerini kararlı bir şekilde kırmakta zorlanmaya devam ederken, haftanın son işlem gününde satış baskısı altında kaldı. ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin kötüleşmesine dair endişeler yatırımcıların risk iştahını kaçırırkeni Japon Yeni’nin güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu. 

Parite, Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) Cuma gününde gerçekleşen acil toplantısının sonucunu da nispeten sakin karşıladı. Ancak ABD Dolarının Cuma gününde güçlü bir şekilde talep bulmaya devam etmesi, USD/JPY paritesinin 107,30 bölgesi yakınlarındaki üç günlük işlem aralığı desteğinin alt bandında bir toparlanma kaydetmesinin arkasındaki en önemli etken oldu.

Günün devamında ABD’den herhangi bir ekonomik veri beklenmezken, önemli bir piyasa hareketi yaratacak ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Pazartesi günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 107.6
Bugünkü Günlük Değişim -0.01
Bugünkü Günlük Değişim % -0.01
Bugünkü Günlük Açılış 107.61
 
Trendler
Günlük SMA20 107.05
Günlük SMA50 107.9
Günlük SMA100 108.44
Günlük SMA200 108.31
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 107.85
Önceki Günlük Dip 107.49
Önceki Haftalık Zirve 107.77
Önceki Haftalık Dip 106.5
Önceki Aylık Zirve 109.38
Önceki Aylık Dip 106.36
Günlük %38.2 Fibonacci 107.71
Günlük %61.8 Fibonacci 107.63
Günlük Pivot Noktası S1 107.45
Günlük Pivot Noktası S2 107.29
Günlük Pivot Noktası S3 107.08
Günlük Pivot Noktası R1 107.81
Günlük Pivot Noktası R2 108.01
Günlük Pivot Noktası R3 108.17

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR