Hakkımızda


FXStreet logo

FXStreet, Foreks'in asla dinlenmediği yer

Foreks Yatırımcıları uyur ama piyasalar uyumaz. Bir trader yeni uyanıp Boston'da oturum açtığında, Tokyo'da bulunan bir diğeri gün için sona ererken, Londra'daki trade öğle yemeğini bitirir ve Wall Street'in açılış zilini bekler. Ve siz belki de ekonomik bir rakamın açıklanmasını bekliyorsunuz ya da son işleminizde zarar-kes emrini hangi seviyeye nereye koyacağınızı düşünüyorsunuz.

FXStreet sizin buluşma yeriniz, foreks piyasalarında en iyi kararları vermek için ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz kavşak noktasıdır. Her zaman, 5/24. Tarafsız, yüksek kaliteli ve ücretsiz bilgilere dayanır.

Gerçek zamanlı döviz kurları ve grafikler, Foreks haberleri, ekonomik takvim, piyasa analizi, ticaret bültenleri, özelleştirilebilir teknik çalışmalar, döviz piyasasının en tanınmış uzmanlarıyla canlı web seminerleri. Ayrıca, yatırımcılar Öğrenme Merkezimizde becerilerini geliştirebilir, aracı kurumları karşılaştırabilir veya sadece topluluk ağımıza ulaşabilirler.

Taahhüdümüz, işbirlikçilerimiz - Bankalar, Eğitimciler, Bağımsız Analistler ve Aracı Kurumlar - ve yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar takipçilerimiz için profesyonel gelişim fırsatları yaratmaktır... Sizin için!

FXS by colors May 2014

Foreks küreseldir, FXStreet de öyle

Merkezi Barselona'da bulunan ve hevesli 43 kişiden oluşan çekirdek ekibimiz, 5/24 ve farklı dillerde piyasaları kapsamaya yardımcı olan dünyanın dört bir yanındaki 49 çalışanı olmasaydı bu web sitesi bu hale gelemezdi.

Ana web sitemiz İngilizce’dir ancak 14 farklı dilde (İspanyolca, Japonca, basitleştirilmiş ve geleneksel Çince, Rusça, Arapça, Endonezce, Fransızca, İtalyanca, Türkçe, Vietnamca, Almanca, Macarca ve Portekizce) de hizmet vermektedir.

FXS Global Team

Misyonumuz, Vizyonumuz ve Değerlerimiz

FXStreet, Foreks yatırımcıları için önde gelen bilgi ve kaynak sağlayıcısıdır. 2000 yılında kurulan FXStreet, yatırımcıların piyasaya girerken objektif bir bakış açısıyla daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olacak araçlar sunar.

Misyonumuz

Yeni başlayanlardan ileri düzey Foreks yatırımcılarına kadar izleyicilerimiz ve işbirlikçilerimiz ve ortaklarımız (bankalar, eğitimciler, bağımsız analistler, veri sağlayıcılar ve aracı kurumlar) için profesyonel gelişim fırsatları yaratmak.

Oranlar ve grafikler, piyasa analizi, foreks haberleri, ekonomik takvim veya web seminerleri gibi en gelişmiş bilgi ve araçları, yatırımcıların piyasaya bilinçli bir şekilde erişmeleri için çok çeşitli bilgi kaynakları ile birlikte sunuyoruz.

Vizyonumuz

Foreks yatırımcıları için piyasalara objektif bir bakış açısı sağlayan sektör lideri bilgi ve kaynak sağlayıcısı olmak.

Temel Değerlerimiz

 

EKİP ÇALIŞMASI
Birlikte daha fazlasını başarabiliriz

 

YENİLİK
Yaratmanın yollarını bulmaya çalışmaktan asla vazgeçmiyoruz

 

VİZYON
Okurlarımızın piyasa hakkında net bir görüşe sahip olmalarını istiyoruz

 

GERİ BİLDİRİM
Geliştirmenin yollarını bulmak için geri bildirime güveniyoruz

 

ŞEFFAFLIK
Perakende trader'ların dürüst ve şeffaf olması için eşit koşullar sağlamak istiyoruz


Tarihçemiz

FXStreet'in 2000 yılındaki ilk günlerinden bugüne kadar, web sitemiz ve şirketimiz boyut, içerik, hizmetler ve diller açısından genişledi. Şu anda Barselona ofisinde yaklaşık 30 kişiyiz. Barselona dışında ve dünyanın dört bir yanında yaklaşık 30 işbirlikçimiz haber editörleri, işlem seansı liderleri, danışmanlar, çevirmenler ve içerik asistanları olarak bizimle birlikte çalışıyor. FXStreet bugünlerde 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilen bir web sitesidir; bu kullanıcılar günlük faaliyetlerinde en iyi kararları vermek için aydınlatıcı bilgiler arayan yatırımcılardır.

FXStreet'in başarı hikayesi, 2000 yılında Barselona'da, profesyonel kariyerinin ilk yıllarında gelişmekte olan ve gelecek vaat eden bir piyasa olan Foreks'te çalışan ve bir İspanyol web sitesi için bilgi üreten bir adamın zihninde başladı. Özellikle o günlerde Foreks yatırımlarının neredeyse hiç bilinmediği bir ülkede yaşıyordu ama maceracı bir projeyi hayata geçirdi: Foreks yatırımcıları için bilgi ve araçlar içeren, türünün ilk örneği olan İngilizce bir uluslararası Foreks web sitesi oluşturmak.

Adı Francesc Riverola. O, bu fikri ortakları ve yoldaşları Miriam Pinatell (eşi) ve Sergi Fernández ile birlikte ortaya attı ve üçü birlikte FXStreet'in tarih öncesi versiyonunu oluşturdu. Miriam web tasarımcısı, Francesc reklam ve içerikten sorumlu ve Setxi de web geliştiricisi. Şirketin ortakları günümüzde de (“socios”) olmaya devam ediyorlar.

Let’s review the main milestones of our history.

The Early Years: 2000 – 2003

FXStreet website on 2000

The FXStreet story begins in Barcelona, back in 2000, in a man’s mind who, in the first years of his professional career, was working in an emerging and promising market, Forex, producing information for a Spanish website. He lived in a country where, especially in those days, FX trading was practically unknown -it’s still the case-, but he gave birth to an adventurous project: creating an international FX website in English, the first of its kind, with information and tools for currencies traders.

His name is Francesc Riverola. He puts the idea together with his partners and companions – Miriam Pinatell (his wife) and Sergi Fernández – and the three of them build the prehistorical version of FXStreet. Miriam is the web designer, Francesc is in charge of advertisement and content and Setxi is the web developer. They are still the partners (“socios”) of the company nowadays.

The first version of the website already has some of the most popular sections that it contains nowadays: Charts, News and Quotes (Rates in the current version). The web segment for FX brokers is also there, in its primitive form, as well as some of the content you can also find in today’s site, like reports from banks and brokers.


The Family Grows: 2003 – 2004

In 2003, the company hires its first employee, Sandra García, who is still nowadays working with us, she’s the longest serving member of the FXStreet team! They all move to an office in Barcelona’s “Gracia” neighbourhood and more people join the team. The first website staff is made of 7 workers.

The website changes its format and updates its design, structure and content; the Spanish and Chinese versions are launched.

FXStreet's Gracia offices 2003
FXStreet website 2003

The 2005 Expansion

FXS website 2005

That year we launch sections of the website that today are very well known and broadly used as the “Q&A Sessions” – now webinars – or the “Upcoming Economic Events” – now Economic Calendar. We also refresh the design and content structure of the Spanish and Chinese versions of FXStreet.

At the end of 2005 we create the Premium Service, the exclusive content website offering Reuters news, Premium webinars, banks reports and charting software. Nowadays, this website does not exist anymore. The only part that has survived from that page are the Premium webinars.


2006: The Year of Living Dangerously

FXS website 2006

During the summer of 2006, the 2.0 version of our website is released. We spend the first half of the year rethinking the whole web structure. In those days we create the subhomes structure with new sections as Fundamental, Technical and Live (that all disappeared in July 2013).

In 2006, we move to a new office, the one where we still are today, in Carrer Portaferrissa, near Las Ramblas, in the very centre of the Catalan capital. The team grows and counts around 20 people back then.

FXStreet website 2006
FXStreet website 2006
FXStreet website 2006

FXStreet Yönetim Ekibi

FXStreet, 30'u Barselona'daki merkez ofiste çalışan yaklaşık 60 kişilik bir ekipten oluşmaktadır. Personelin geri kalanı dünyanın dört bir yanından çalışıyor: ABD, Arjantin, Endonezya, İngiltere veya Rusya, bunlardan sadece birkaçı. Multidisipliner ve çok kültürlü ekip, Foreks Piyasasının görüntüsüdür: çeşitli, küresel ve günün her saati aktif. Size burada Yönetim Ekibini sunuyoruz.

Kurucular ve Ortaklar

FXStreet Founders

Miriam Pinatell, İdari İşler Müdürü

Francesc Riverola, Başkan

Setxi Fernández, İcra Kurulu Başkanı

Üçü birlikte 2000 yılında FXStreet'i kurdular. Başlangıçta Miriam tasarımcı, Setxi programcı ve Francesc de reklam ve içerikten sorumluydu. Yıllar geçtikçe şirket büyüdü ve ekip de bugün 50 kişiden oluşuyor.

Miriam, Francesc ve Setxi şu anda şirketin stratejisini belirledikleri Yönetim Kurulu'nun bir parçasıdır.

Setxi Fernández

CEO

FXStreet'in kurucu ortağı Setxi Fernandez başlangıçta web sitesinin geliştirilmesiyle ilgileniyordu. Daha sonra şirket büyümeye başladığında doğal olarak IT departmanının başına geçti ve ardından Operasyon Direktörü oldu. Mayıs 2017'de CEO olarak atandı.

Departman Yöneticileri

Pere Monguió

İçerik Yöneticisi

Pere Monguió Universitat Autònoma de Barcelona'da Reklamcılık ve Halkla İlişkiler eğitimi almıştır. FXStreet ekibine 2010 yılında editör olarak katıldı ve Temmuz 2013'te İçerik Departmanına liderlik etme sorumluluğunu almadan önce Araştırma Müdürü olarak görev yaptı.

Javier Hertfelder

CTO

Javier Hertfelder Madrid San Pablo CEU Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği eğitimi aldı. Eylül 2014'te FXStreet ekibine katılmadan önce geliştirme ekiplerine çevik metodolojiler getiren girişimlerde ve çok uluslu şirketlerde çalıştı ve Temmuz 2013'te IT Departmanına liderlik etme sorumluluğunu üstlendi.

Sergi López

CMO

Sergi López Universitat de Barcelona'da İngilizce eğitimi aldı. Çeşitli iş alanlarında farklı liderlik rolleri üstlendikten sonra, 15 yıl önce ilk Pazarlama işine girdi. O zamandan beri çeşitli çok uluslu şirketlerde hem çevrimdışı hem de özellikle çevrimiçi Pazarlama üzerinde çalışıyor, büyük ekiplere liderlik ediyor ve sitelerin ve uygulamaların oluşturulması, para kazanılması, dönüştürülmesi ve optimizasyonu üzerinde çalışıyor. Ekim 2014'te FXStreet'e CMO olarak katıldı.

Ricardo Javier Romero

CFO

Ricardo Javier Romero Barselona Üniversitesi'nde eğitim görmüş ve mali müşavirlik ve vergi danışmanlığı alanlarında özel derecelere sahip bir Ekonomisttir. Muhasebe ve Pazarlama öğretmeni olarak ve farklı şirketlere stratejik ve finansal danışman olarak çalışmaktadır. Finansal sürdürülebilirlik, kontrollü büyüme ve optimum insan yönetiminin teşvik edilmesi konularında uzmanlaşmıştır. 2009'dan beri FXStreet'te danışman olarak çalışmaktadır ve Mayıs 2017'de Finans Direktörü olarak atanmıştır.


Genel Merkezimiz

Barcelona FXStreet’in ofisi neye benziyor?

Barcelona ofisimizin nerede ve nasıl olduğunu merak ediyor musunuz? Sizin için birkaç fotoğrafımız var!

Birçoğunuzun muhtemelen bildiği gibi, FXStreet Barselona merkezli bir şirkettir. Başlangıçta, şirketin ofisi Gracia mahallesinde (şehrin üst tarafı) bulunuyordu. 2006'dan beri, ünlü Ramblas'tan Gotik Katedral'e giden küçük bir yaya caddesindeyiz. Ofisimiz Portaferrissa, 7-9 adresinde bulunan "Palau Palmerola" adlı güzel bir sarayın ikinci katında yer almaktadır. Bu bina XVIII. yüzyıl kalıntılarını korumaktadır ve 1857 yılında yeniden inşa edilmiştir..

FXStreet map Barcelona

İşte işyerimizin resimleri. Büyüleyici ve çok hoş, bir göz atın!

FXStreet Office

Ödüller

Best Global Forex Media Provider Award 2019

En İyi Küresel Foreks Medya Sağlayıcısı
Global Forex Awards 2019

Best Education Service Provider for Trader Award 2015

Öğrenme Merkezi için En İyi Eğitim Aracı
Finance Magnates Awards 2015

Best Educational Tool for the Learning Center Award 2014

Öğrenme Merkezi için En İyi Eğitim Aracı
Finance Magnates Awards 2014

TraderPlanet’s STAR Award in Data category for the Economic Calendar 2013

TraderPlanet’in Ekonomik Takvim için Veri kategorisinde STAR Ödülü
TraderPlanet Awards 2013

Shortlisted as “Best e-FX initiative of the year (vendor)” for its News feed Award 2010

Haber akışı FX Week e-FX Ödülleri 2010 için "Yılın en iyi e-FX girişimi (satıcı)" olarak kısa listeye alındı
FX Week e-FX Awards 2010