AMB, Euro Bölgesi bakanlarına koronavirüs krizine için 1,5 trilyon Euro’ya ihtiyaç duyulabileceğini söyledi - Reuters


Reuters’in konuya dair bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine göre Avrupa Merkez Bankası (AMB) AB bakanlarına, koronavirüs krizine yönelik Euro Bölgesi finansman gereksiniminin 1,5 trilyon Euro’ya kadar çıkabileceğini söyledi ve Almanya’nın 500 milyar Euro’luk önlemleri desteklediğini ekledi.

Ayrıca, kaynaklar Avrupa komisyonunun Euro bölgesi maliye bakanlarını Euro bölgesi ekonomisinin bu yıl %10'a kadar küçülebileceği konusunda uyardığını söyledi.

Bu arada Almanya'nın Maliye Bakanı Olaf Scholz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Bu zor dönemde Avrupa bir arada olmalı. @BrunoLeMaire I ile birlikte, tüm Euro ülkelerini tüm vatandaşlar için bu zor finansal soruları çözmeyi reddetmemeye ve iyi bir uzlaşma sağlamaya davet ediyoruz - #Corona. ” dedi.

İspanyol hükümeti sözcüsü, Eurogroup'un ortak borç ihracı konusunda anlaşmaya varamamasının ardından koronavirüs krizine birleşik bir yanıt olmazsa, Avrupalıların AB'ye olan güvenini kaybedeceğini söyledi.

Bunlar, Euro Bölgesi maliye bakanının koronavirüs kriziyle mücadele etmek için eşgüdümlü bir politika tepkisi üzerinde anlaşmaya varmakta başarısız olmasının ardından gelen yanıtlardan bazılarıydı.

EUR/USD, 1.0850 bölgesinde baskı altında kaldı

EUR/USD paritesi, piyasaların Eurogroup haberlerine olumsuz tepki vermeleri ve ABD Dolarının da güçlenmeye devam etmesiyle 1.0850 bölgesi civarında satıcılı görünümünü koruyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR