WTI, ABD-Çin ticaret iyimserliği üzerine kayıplarını silerek 52.50 seviyesini geri aldı


  • ABD-Çin ticaret iyimserliği üzerine Avrupa borsalarındaki risk iştahlı hareket boğaları kurtardı.
  • Toparlanma, ABD sondaj sayısının artması ve talep endişeleriyle sığ görünüyor.

WTI (NYMEX’de petrol vadelileri) haftaya negatif bir görünümle başladı ve hissiyatın ABD sondaj sayısındaki bir artış ile birlikte ABD’nin Illinois eyaletinde büyük bir damıtma ünitesinin kapatılmasının ham talebi kaygılarını arttırması üzerine bozulmasıyla aşağı yönlü kalmayı sürdürdü.

Baker Hughes petrol sahası hizmetleri Cuma gününde ABD enerji şirketlerinin 8 Şubat haftasında yedi sondaj eklediklerini ve toplan sayının 854’e yükseldiğini gösterdi ve ABD ham petrol üretimindeki devam eden yükselişe işaret etti.

Ancak ham petrol, Avrupalı yatırımcıların ABD-Çin ticaret cephesindeki gelişmeler iyimser kalmaya devam etmesiyle riskli varlıklar için iştahtaki bir gelişme üzerine son saatte ufak toparlanma girişimlerinde bulunuyor görünüyor. ABD heyeti, bugün 14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek ticari görüşmelerdeki kilit toplantı öncesinde ön görüşmeler yapmak üzere Pekin'e çoktan geldi.

Veri cephesinde, Cuma günkü Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporu öncesinde, ABD ham petrol stokları üzerine yarın API ve Çarşamba EIA raporları bekleniyor. Öte yandan, ABD-Çin ticaret müzakerelerini çevreleyen gelişmeler, petrol fiyat hareketinde önemli bir rol oynamaya devam edecek. Çin’in dünyanın en büyük ikinci petrol tüketicisi olduğunu kaydedelim.

WTI için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Bugünkü Son Fiyat: 52.50
    Bugünkü Günlük değişim: 18 pips
    Bugünkü Günlük değişim: % -0.34
    Bugünkü Günlük Açılış: 53

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 53.39
    Önceki Günlük SMA50: 51.04
    Önceki Günlük SMA100: 56.87
    Önceki Günlük SMA200: 63.15

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 53.28
    Önceki Günlük Dip: 52.37
    Önceki Haftalık Zirve: 55.93
    Önceki Haftalık Dip: 52.05
    Önceki Aylık Zirve: 55.48
    Önceki Aylık Dip: 44.52
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 52.93
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 52.72
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 52.49
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 51.97
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 51.58
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 53.4
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 53.79
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 54.31

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR