USD/CHF, 1.0050 bölgesindeki birkaç-haftalık dip seviyeleri yakınlarına geriledi


  • Yeniden canlanan güvenli liman talebi CHF talebini desteklerken, Çarşamba gününde taze satışlar teşvik etti.
  • Gerileyen ABD Tahvil faizleri USD boğalarını defansif tutarken pariteye destek sağlayamadı.
  • Piyasa katılımcıları şimdi ABD ekonomik verilerini bekliyorlar.

USD/CHF paritesi Çarşamba gününde taze direnç ile karşılaştı ve önceki seansta 1.0000-ortaları civarında dokunduğu dört-haftalık dip seviyeleri yakınlarına geriledi.

Parite gece işlemlerindeki yükselme girişimini sürdürmekte başarısız oldu ve önceki beş seansın dördüncü seansında aşağı yönlü bir görünümle işlem gördü. Risk hissiyatındaki ani bir değişiklik İsviçre Frankı’nın görece güvenli liman görünümüne minör bir yükseliş sağlarken satıcıların Çarşamba gününde kontrolü geri almasına yardımcı oldu.

Süregelen ihtiyatlı hissiyat, ABD 10-yıllık Tahvil faizlerinin %1’in üzerindeki gerilemesi ile pekişirken, ABD Doları boğalarını defansif tuttu ve pariteye destek sağlayamadı.

Bu arada Çarşamba günkü hayal kırıklığı yaratan Çin makro verileri, piyasaların küresel bir ekonomik yavaşlama üzerine endişelerini yeniden canlandırdı ve Çarşamba gününde Avrupa seansının erken saatlerindeki ihtiyatlı bir hissiyata katkıda bulundu.

Veri cephesinde ABD’den Perakende Satışlar, NY Empire State Endeksi, NAHB endeksi, Sanayi Üretimi, TIC Akışları, Kapasite Kullanımı ve İş envanterleri verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den R.Quarles’in Senato Bankacılık Paneli’nde ve Richmond Fed T.Barkin’in New York’taki konuşmaları da yakından izlenecek.

USD/CHF paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CHF

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.0072
Bugünkü Günlük Değişim -0.0015
Bugünkü Günlük Değişim % -0.15
Bugünkü Günlük Açılış 1.0087
 
Trendler
Günlük SMA20 1.0164
Günlük SMA50 1.0069
Günlük SMA100 1.0008
Günlük SMA200 0.9948
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.0097
Önceki Günlük Dip 1.005
Önceki Haftalık Zirve 1.0227
Önceki Haftalık Dip 1.01
Önceki Aylık Zirve 1.0238
Önceki Aylık Dip 0.9932
Günlük %38.2 Fibonacci 1.0079
Günlük %61.8 Fibonacci 1.0068
Günlük Pivot Noktası S1 1.0059
Günlük Pivot Noktası S2 1.0031
Günlük Pivot Noktası S3 1.0012
Günlük Pivot Noktası R1 1.0106
Günlük Pivot Noktası R2 1.0125
Günlük Pivot Noktası R3 1.0153

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR