FOMC Tutanakları: Negatif politika faizi uygulama olasılığı yok denecek kadar az


Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC), 28-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği para politikası toplantısının tutanakları, Nisan toplantısında tartışılan açık piyasa masası anketlerine katılanların FOMC’nin negatif politika faiz oranı uygulaması olasılığının yok denecek kadar az olduğunu gösterdi.

Piyasa tepkisi

ABD Dolar Endeksi (DXY) bu manşete herhangi bir tepki vermezken, an itibariyle, gün için %0,44 kayıpla 99,14 seviyesinde işlem görüyordu.

Ek alıntılar

"Katılımcılar, federal rezerv tarafından son zamanlarda atılan adımların ekonomik görünüm üzerindeki aşağı yönlü risklerin azaltılmasında önemli olduğu konusunda hemfikirdi."

"Birkaç katılımcı, daha yüksek düzeyde hükümet borçlanmasının, toplam potansiyel çıktıdaki büyüme üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturabileceğini belirtti."

"Katılımcılar, özellikle pandeminin yayılımı ve ekonomik faaliyetler için olumsuz senaryolar gerçekleştmesi durumunda bankaların daha fazla stres altına girebileceğinden endişe duyuyorlar ve dolayısıyla bu sektör dikkatle izlenmelidir."

"Büyük bankaların gelecekteki olumsuz senaryolara dayanma kabiliyetini ölçmek için bankalar için yaklaşan mali stres testleri önemli görülmüştür."

"Katılımcıların tümü federal fon faizinin %0-%0,25 aralığında tutulmasının uygun olacağı kararına vardı.”

"Komite, bu menkul kıymetler için piyasalarda sorunsuz işlemeyi desteklemek üzere varlık satın alma planlarını uygun şekilde ayarlamaya hazırdır."

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR