Fed: Potansiyel ekonomik koşullar için para politikası teşviklerinin kademeli olarak kaldırılması çağrısında bulundu

Federal Rezerv Kurulu kısa süre önce Başkan Jerome Powell'ın gelecek hafta Kongreye sunacağı para politikası raporunu yayınladı. Aşağıda resmi yayınlardan bazı önemli bilgiler yer almaktadır.

  • Ekonomik aktivite, 2018'in ilk yarısı boyunca sağlam bir tempoda artmış ve işgücü piyasası güçlenmeye devam etmiştir.
  • Enflasyon yükseldi ve Mayıs ayında, verilerin mevcut olduğu en son dönem, 12 aylık bazda ölçülen enflasyon, FOMC'nin %2’lik uzun vadeli hedefinin biraz üzerinde gerçekleşti ve enerji fiyatlarındaki önemli bir artış ile desteklendi.
  • Bu ekonomik ortamda, Komite mevcut ve muhtemel ekonomik koşulların para politikası teşviklerinin kademeli olarak ortadan kaldırılması yönünde çağrıda bulunmaya hükmetti.
  • ABD petrol üretimi büyüdükçe ve net petrol ithalatı daha da düştüğü için petrol fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketlerin olumsuz etkisi daha da azalmalıdır.
  • Ticaret gerilimlerinin yoğunlaşması küresel ekonomiye risk oluşturmaktadır.
  • Komite, federal fon oranının hedef aralığını artırmaya yönelik tedrici bir yaklaşımın, ekonomik aktivitenin sürekli olarak genişlemesi, güçlü işgücü piyasası koşulları ve Komite'nin orta vadedeki %2 simetrik hedefine yakın bir enflasyon ile uyumlu olacağını beklemektedir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Fed