EUR/USD, 1-haftalık dip seviyelerinden toparlanmasını sürdürürken, 1.1700 psikolojik seviyesini hedefliyor

  • EUR/USD, zayıf ABD Doları üzerine 1-haftalık dip seviyelerinden toparlandı.
  • Euro, ABD Doları karşısında 20-günlük SMA seviyesinde destek bulmasının ardından mütevazı kazançlar kaydediyor.

EUR/USD paritesi, dip seviyelerinden hareket ederek 1.1700 psikolojik seviyesine yaklaştı. Parite, ABD enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesinin ardından yükseldi ve 1.1694 seviyesinde günün en yüksek seviyesini kaydetti.

Paritenin dip seviyelerinden toparlanması, USD’nin diğer para birimleri karşısında gerilemesi üzerine gerçekleşti. ABD Doları, ABD TÜFE verilerinin, Haziran ayında aylık bazda %0.1’lik yükseliş kaydetmesi ve geçtiğimiz 12 ayda %2.9 ile 2011’den beri en yüksek seviyesine yükseldiğini göstermesinin ardından güç kaybetti.

EUR/USD paritesinde ve aynı zamanda diğer majör paritelerde volatilite halen sınırlı kalmaya devam ediyor. Fed  Başkanı Powell, Marketplace Radio’ya bir röportaj verecek ve yorumları yatırımcılar tarafından yakından izlenecek.

Euro, ABD Doları karşısında mütevazı günlük kazançlar kaydediyor. Dün, ayın başlangıcından beri en kötü performansını kaydetmesinin ardından toparlanıyor. Parite, bugün 1.1650 civarındaki 20-günlük hareketli ortalama üzerinde destek buldu. 1-haftalık dip seviyelerinden toparlanması, şimdiye kadar yukarı yönlü bir düzeltme gibi görünüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle %0.13 kazanç ile 1.1688 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1665 (11 Temmuz dip), 1.1650, 1.1625 ve 1.1595 seviyelerinde bulunurken, 1.1690 (12 Temmuz zirve), 1.1725 ve 1.1750 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD