WTI, veriler öncesinde 58.20 civarında negatife döndü


  • WTI fiyatları taze 2019 zirvelerine dokunmasının ardından geri çekildi.
  • ABD-Çin ticaret endişeleri ham petrol fiyatları üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.
  • Veri cephesinde, Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporu bekleniyor.

Amerikan tipi ham petrol fiyatları, seansın erken saatlerinde 59.00$ seviyesinin hemen altındaki taze yıllık zirvelerine tırmanmasının ardından kayıplar kaydediyor.

WTI fiyatları, üst üste dört günlük kazançlarını takiben bugün 59.00$ civarında dirençle karşılaşmış görünüyor.

Ham petrol, Trump-Xi toplantısının önümüzdeki aya ertelenmesi üzerine ABD-Çin ticaret ihtilafı çevresindeki kötümserliğin yeniden su yüzüne çıkmasının ardından süregelen keskin yukarı yönlü hareketinin bir kısmını sildi.

Ancak hem petrol çevresindeki pozitif hissiyat şimdilik bozulmadan sürerken, ABD petrol stoklarındaki beklentilerden fazla düşüş ralliye ekstra ayaklar sağladı.

Veri cephesinde, Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporu bekleniyor.

ABD-Çin ticaret anlaşmasına dair umutlar, ham petrol fiyatlarına ekstra oksijen sağlarken, çok yakın vadede ana yönlendirici olarak kalmaya devam edebilir. OPEC+'ın mevcut petrol üretim kesintisi anlaşması, petrol fiyatlarına yönelik özel destek kaynağı olmaya devam ederken, ABD Venezüella ve İran petrol ihracatına ve “Suudi Put” denilen yaptırımlar da zaman zaman düşüşe neden oluyor. Ek olarak, (ayın ilerleyen günlerinde gerçekleşmesi beklenen) bir sonraki ABD-Çin toplantısında daha fazla ilerleme olması beklentileri de hissiyatı yükseltiyor.

WTI paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 56.89 (10-günlük SMA), 55.51 (%38.2 Fibo Ekim-Aralık gerilemesi) ve 54.37 (8 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 58.86 (15 Mart zirve 2019), 59.63 (%50 Fibo Ekim Aralık gerilemesi) ve 61.97 (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR