WTI petrol fiyatları 40$ seviyesine ulaşabilir ancak önce bir düzeltme görebiliriz – TD Securities


Enerji Bilgi İdaresi (EIA) tarafından bildirilen ham petrol stoklardaki sert düşüşe rağmen, TD Securities'deki FX ve Emtia Stratejisi Ekibi petrol fiyatlarının geçen ayki rallisini sürdürürken ciddi engellerle karşılaşabileceğini teyit ediyor. WTI fiyatlarının 40$ hedefine ulaşması muhtemel görünüyor, ancak ilk önce tersine bir dönüş üzerine uyarıyorlar.

“Genel Petrol Durum Raporu karışık geldi. Bu, Mayıs ayı seviyelerinden yaklaşık %70'lik bir yükselişten sonra sonra ham petrolü yükseltmek için yeterli ölçüde iyi haber olmadığını gösteriyor.”

"Bu noktada piyasa, arz-talep denkleminin her iki tarafında da oldukça iyimser bir senaryoda fiyatlandırıyor. Bu nedenle, mütevazı bir tersine dönüş de mümkün."

“Başlıca üreticilerden gelen ek kesintilerin bir araya gelmesi, büyük miktarda stok birikiminin yıl sonuna kadar temizleneceği anlamına geliyor. Bu muhtemelen WTI ham petrolünün planlanandan aylar öncesinde 40$ hedefimize ulaşabileceği anlamına gelecektir, ancak önce mütevazı bir tersine dönüş olabilir. ”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR