WTI, haftalık EIA raporunun ardından 56.50$ seviyesi altına geriledi


  • Haftalık EIA raporu, ABD ham petrol envanterlerinde beklentilerden fazla düşüş gösterdi.
  • Salı gününde yayınlanan API raporu da ABD ham petrol stoklarında düşüş bildirmişti.
  • ABD-Çin ticaret savaşı üzerine azalan endişeler petrol fiyatlarının pozitif bölgede kalmaya devam etmesine yardımcı oluyor.

Amerikan Petrol Enstitüsü (API) ve Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) tarafından bu hafta yayınlanan haftalık veriler, ABD ham petrol envanterlerinde beklentilerden daha fazla düşüş gösterse de, West Texas Intermediate (WTI) keskin şekilde yükselmekte zorlandı.

API, Salı gününde ABD’de ham petrol stoklarının, analistlerin 1.9 milyon varillik düşüş tahminleri karşısında 3.5 milyon varil düştüğünü duyurdu. Bugün ise EIA, ham petrol envanterlerinin 26 Ağustos haftasında 1.9 milyon varillik düşüş beklentileri karşısında 2.73 milyon varil azaldığını bildirdi.

WTI, EIA verilerine ilk tepki olarak 56.15$ seans dip seviyesine geriledi ancak kayıplarının bir kısmını toparlamakta zorlanmadı. WTI, an itibariyle gün için %0.85 kazanç ile 56.50$ seviyesinde işlem görüyor.

ABD-Çin ticaret ihtilafı çevresindeki son manşetleri takiben pozitif piyasa hissiyatı, kasvetli bir enerji talebi görünümü üzerine endişelerin azalmasına yardımcı olmuş görünürken, ham petrol fiyatlarının pozitif bölgede işlem görmesine izin verdi. Bunun yanında Almanya Maliye Bakanı Scholz, bugün şu anda genişlemeci bütçe politikası uyguladıklarını söyledi ve hükümetin olası bir resesyonu önlemek için kararlı adımlar attığına dair umutları yeniden canlandırarak ek itici güç sağladı.

West Texas Intermediate için önemli teknik seviyeler:

WTI

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 56.25
Bugünkü Günlük Değişim 0.17
Bugünkü Günlük Değişim % 0.30
Bugünkü Günlük Açılış 56.08
 
Trendler
Günlük SMA20 55.35
Günlük SMA50 56.32
Günlük SMA100 58.7
Günlük SMA200 56.2
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 56.53
Önceki Günlük Dip 55.12
Önceki Haftalık Zirve 57.4
Önceki Haftalık Dip 53.48
Önceki Aylık Zirve 60.99
Önceki Aylık Dip 54.87
Günlük %38.2 Fibonacci 55.99
Günlük %61.8 Fibonacci 55.66
Günlük Pivot Noktası S1 55.29
Günlük Pivot Noktası S2 54.5
Günlük Pivot Noktası S3 53.88
Günlük Pivot Noktası R1 56.7
Günlük Pivot Noktası R2 57.32
Günlük Pivot Noktası R3 58.11

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR