Wall Street, yeniden su yüzüne çıkan ticaret endişeleriyle düşük açıldı

  • 11 Majör S&P 500 sektörlerinden sadece enerji, pozitif bölgede.
  • ABD Başkanı Trump, tarifeler üzerine gidilecek uzun bir yol olduğunu söyledi.
  • Bugünkü beriler, kişisel harcama ve kişisel kazançların beklentilerden fazla yükseldiğini gösterdi.

ABD’deki majör borsa endeksleri, FOMC Başkanı Powell’in az sıkılaşmacı dönüşünü takiben öceki günü kararlı kazançlarla kapatmasının ardından Perşembe gününe mütevazı şekilde düşük başladı. Günün erken saatlerinde ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden Amerikan şirketlerinin Çin’e uygulanan tarifeler nedeniyle milyarlarca dolar aldığını ve “gidilecek uzun bir yol olduğunu“ söyledi.

Ticaret-duyarlı S&P 500 Sanayi ve Materyal endeksleri, an itibariyle %0.15 kayıpla işlem görüyor.

Diğer yandan Rusya’nın, OPEC’in 2019’da ek üretim kısırlamalarına katılacağına dair yükselen umutlar, ham petrol fiyatlarına itici güç sağladı ve West Texas Intermediate’ın gün için %2’den fazla kazanç kaydetmesine izin verdi. Sonuç olarak S&P 500 Enerji Endeksi güne pozitif bölgede başladı ve en son %0.5 kazançlar işlem görüyordu.

Seansın devamında FOMC, Kasım ayı toplantı tutanaklarını yayınlayacak ve az sıkılaşmacı bir görünüm, Wall Street’in günün ikinci yarısında, dün şahit olduğumuza benzer şekilde talep kazanmasına yardımcı olabilir.

An itibariyle Dow Jones Industrial Average gün için %0.25, S&P 500  %0.3, ve Nasdaq Composite %0.37 kayıpla işlem görüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500