Wall Street, yatırımcıların Trump-Xi toplantısına odaklanmasıyla güne yatay başladı

  • Ham petroldeki taze satışlar üzerine, erken işlemlerde enerji hisseleri geriledi.
  • Savunma hisseleri güçlü kalmaya devam ediyor.
  • Liderler, Cuma gününde USMCA anlaşması imzaladı.

ABD’deni majör borsa endeksleri, yatırımcıların ABD Başkanı Donald Trump ve Çinli mevkidaşı Xi Jinping arasındaki G20 zirvesinde gerçekleşmesi beklenen kritik görüşme öncesinde kenarda kalmaya devam etmeleriyle açılış saatinde çok az değişti. An itibariyle The Dow Jones Industrial Average gün için %0.2 kayıpla işlem görürken, S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri neredeyse hiç değişmedi.

West Texas Intermediate’ın, son saatte kritik 50$ psikolojik seviyesi altına gerilemesiyle, S&P 500 Enerji Endeksi haftanın son işlem gününe baskı altında başladı ve en son %1.3 kayıpla işlem görüyordu.

Diğer yandan savunma diye anılan hisseler, bu hafta sonundaki etkinlikler öncesinde talep buluyor görünürken, S&P 500 Emlak ve Birimler endeksleri sırasıyla %0.55 ve %0.37 kazançla işlem görüyordu. Bu arada piyasa hissiyatı, ABD, Meksika ve Kanada’nın NAFTA’nın yerine geçen yeni USMCA anlaşmasını imzalamasına rağmen nötr kalmaya devam ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500