Wall Street, yatırımcıların ABD-Çin ticaret iyimserliğinin kaybolmasına tepki vermesiyle keskin düşüşle açıldı


  • ABD Tahvil faizlerindeki düşüş finansallar üzerinde ağırlık yarattı.
  • 11 major S&P 500 sektörlerin tümü günü güne negatif bölgede başladı.
  • Beyaz Saray’ın Çin’e sermaye akışlarını sınırlamayı düşündükleri bildirildi.

ABD’deki majör borsa endeksleri, ABD-Çin ticaret ihtilafı çevresindeki son manşetlerin potansiyel bir ticaret savaşı ve bunun ekonomi üzerine potansiyel etkisi üzerine endişeleri yeniden canlandırmasıyla Salı gününe negatif bölgede başladı. Wall Street’in korku göstergesi CBOE Volatilite Endeksi gün için %7’den fazla kazançla seyrediyor.

An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.9,  S&P 500 endeksi %1 ve Nasdaq Composite %0.85 kayıpla seyrediyor.

Konuya aşina olan kaynaklara atıfta bulunan Bloomberg Salı gününde, Trump yönetiminin emekli maaşı fonundaki Çin hisse senetlerini sınırlamak istediğini bildirdi. Ayrıca Çin haber gazetesi South China Morning Post’a (SCMP) göre Çin heyeti, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile 13. ticaret anlaşması için hazırlanırken Washington'da kalma süresini bir gece kısaltmayı planlıyor.

Kasvetli piyasa hissiyatı Tahvil faizleri üzerinde ağırlık yarattı ve S&P 500 Finansallar Endeksinin erken işlemlerde %1.6’dan fazla kaybetmerine neden oldu. Ek olarak ticaret-duyarlı sanayiler ve Teknoloji endeksleri sırasıyla %1.5 ve %1.22 kayıpla seyrediyorlardı.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR