Wall Street, yatırımcıların ABD-Çin ticaret gelişmelerini beklemeleriyle açılışta çok az değişti


  • ABD ve Çin arasındaki üst-düzey görüşmeler Washington’da başladı.
  • Yatırımcılar büyük pozisyonlar almaktan sakınıyorlar.

Wall Street’in ana endeksleri, yatırımcıların kenarda kalmaya devam ederek bugün başlayacak olan ABD-Çin arasındaki üst düzey ticaret görüşmelerini beklemeleriyle Perşembe gününde neredeyse değişmeden açıldı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.7 yükselişle,  S&P 500 endeksi yatay ve Nasdaq Composite endeksi %0.1 yükselişle seyrediyordu.

Son Saatte Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, Çin’in iki tarafın da önem verdiği konularda bir anlaşmaya varmak istediğini vurguladı ve “ABD ile ticaret dengesi, pazara giriş ve yatırımcıların korunması konularında işbirliği yapmaya istekliyiz” diye ekledi.

Bu yorumları takiben ABD Tahvil faizlerindeki keskin toparlanma, gün içn %0.75 kazançla seyreden S&P 500 Finansallar endeksine ek itici güç sağlıyor görünüyor.

Diğer yandan savunma sektörleri olan Kurumlar, Gayri Menkul ve Tüketici İhtiyaçları erken işlemlerde kayıplar kaydediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR