Wall Street, rekor belirleyen ralliyi takiben neredeyse yatay açıldı


  • Enerji Endeksi, bu haftaki yükselişinin ardından derin bir düzeltme yapıyor.
  • Ana endeksler, haftalık kazançlar kaydetme younda kalmayı sürdürüyor.

ABD’deki majör borsa endeksleri haftanın son işlem gününe neredeyse değişmeden başladı ve yatırımcıların, Wall Street’in ana endekslerinin Perşembe gününde taze tüm zamanların zirvelerine ulaştığını gören bu haftaki  etkileyici rallisini takiben kar satışlarına yönelmiş görünmeleriyle düşüş kaydetti.

An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri gün için %0.05 kayıpla seyrederken, Nasdaq Composite endeksi 8,200 puan civarında (yatay seyrediyor. ABD ve Çin’in ticaret anlaşmasının birinci fazının bir parçası olarak tarifeleri geri alacaklarını öne süren haberler, yükselişe itici güç sağladı. Haftalık bazda üç endeks, sırasıyla %1.2, %0.6 ve %0.55 yükselişle seyrediyor.

11-major S&P 500 sektörleri arasında hafta boyunca kararlı kazançlar kaydeden Enerji Endeksi, Cuma gününde %1.3 kayıpla seyrederken, İletişim Hizmetleri endeksi %0.4 kazanç ile kazananlara liderlik ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR