Wall Street, pozitif risk hissiyatı üzerine yükselişle açıldı


  • Küresel bir yavaşlama üzerine azalan endişeler, piyasa hissiyatının gelişmesine yardımcı oldu.
  • ABD Başkanı Trump Çin ile sınırlı bir anlaşma yapmak istemediğini söyledi.
  • Tüm 11-major S&P 500 sektörleri erken işlemlerde pozitif bölgede seyrediyor.

ABD’deki majör borsa endeksleri, pozitif piyasa hissiyatıyla desteklenerek haftanın son işlem gününe pozitif bölgede başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.2, S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri %0.25 kazançla işlem görüyordu.

Çin’in merkez bankası bugün erken saatlerde ekonomiye itici güç sağlamak üzere ikinci ay için kredi referans oranını düşürdüğünü duyurdu ve küresel bir ekonomik yavaşlama üzerine endişelerin teskin olmasına yardımcı oldu.

Bunun yanında Bloomberg, bugün görüşmelere aşina bir ABD Hazine yardımcısına değinerek, bugün ABD Başkanı Trump'ın Çin ile "sınırlı" bir ticaret anlaşması yapmakla ilgilenmediğini bildirdi ve risk-iştahlı akışların piyasaların kontrolünü ele geçirmesine izin verdi.

Erken işlemlerde tümü yükselen 11-major S&P 500 sektörleri arasında Sağllık endeksi %0.88 yükselişle kazançlara liderlik ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR