Wall Street, piyasaların riskten kaçınmaya dönmesiyle negatif bölgede açıldı


  • Yatırımcılar ABD-Çin ticaret görüşmeleri için hazırlanıyorlar.
  • 11 major S&P 500 sektörlerinin tümü erken işlemlerde baskı altında kaldı.
  • CBOE Volatilite Endeksi Pazartesi gününde %5’ten fazla yükseldi.

ABD’deki majör borsa endeksleri, yatırımcıların bu haftaki kritik üst-düzey ticaret görüşmeleri öncesinde kendilerini yeniden pozisyonlandırıyor görünürken haftaya aşağı yönlü başladı. Wall Street’in korku göstergesi CBOE Volatilite Endeksi Pazartesi gününde %5’ten fazla yükselerek piyasaların riskten kaçınmaya döndüğüne işaret ediyor.

An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.5,  Nasdaq Composite ve S&P 500 sektörleri  %0.45 kayıpla işlem görüyor.

11 major S&P 500 sektörlerinin tümü erken işlemlerde %0.35 ve %0.65 arasında kayıplarla seyrederken, piyasa katılımcılarının büyük pozisyonlar almaktan sakındıklarına işaret ediyor.

Beyaz Saray sözcüsü Stephanie Grisham Pazartesi günü yaptığı açıklamada, üst düzey ABD yetkililerinin, ticaret görüşmelerinin son turu için Washington’u ziyaret edecek olan üst düzey bir Çin delegasyonunu 10 Ekim'de memnuniyetle karşılayacaklarını belirtti. "İki taraf, geçtiğimiz haftalarda yapılacak milletvekili görüşmeleri üzerine inşa edilecek. Tartışma konuları arasında zorunlu teknoloji transferi, fikri mülkiyet hakları, hizmetler, tarife dışı engeller, tarım ve uygulama yer alacak." diye ekledi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR