Wall Street, odağın yarınki FOMC duyurularına kaymasıyla hafif düşüşle açıldı


  • FOMC kararı öncesinde işlem hareketleri yumuşağa döndü
  • Enerji hisseleri, Pazartesi günkü rallinin ardından erken işlemlerde geriledi
  • Savunma sektörleri risk iştahsız atmosferi yansıtarak talep kazandı.

Wall Street’in ana endeksleri, yatırımcıların kenarda kalarak yarınki FOMC para politikası kararını beklemeleriyle Salı gününe ufak kayıplarla başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri sırasıyla %0.21 ve %0.12 kayıpla seyrederken, Nasdaq Composite endeksi gün için neredeyse değişmeden işlem görüyor.

ABD’den bugün gelen veriler, sanayi üretiminin Ağustos ayında %0.6 arttığını ve analistlerin %0.2 beklentilerini aştığını gösterdi fakat, gün için %0.4 kayıpla seyreden S&P 500 sanayi endeksinin talep kazanmasına yardımcı olamadı. Bu arada Pazartesi günkü keskin yükselişin ardından gerileyen ham petrol fiyatları üzerine Enerji endeksi teknik bir düzeltme yaparak %0.35 kayıpla seyrediyor.

Diğer yandan Gayri Menkul ve Kurumlar endeksleri erken işlemlerde %0.7 kazanç ile piyasa katılımcılarının risk-duyarlı hisse senetlerinden uzak durduğunu öne sürüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR