Wall Street, hissiyatın ABD istihdam verileri üzerine toparlanmasıyla yükselişle açıldı


  • ABD’de işsizlik oranı Eylül ayında %3.5’e düştü.
  • CBOE Volatilite Endeksi Cuma gününde yaklaşık %5 düştü.
  • S&P 500 Teknolji Endeksi %1’den fazla yükseldi.

ABD’deki majör borsa endeksleri, ABD’den gelen istihdam verilerinin olası bir resesyon üzerine endişeleri azaltmasının ardından Cuma gününde kararlı bir toparlanma sergiledi. An itibariyle Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 endeksleri gün için %0.7 kazançla seyrederken, Nasdaq Composite endeksi %0.9 yükselişle seyrediyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, ABD Tarım-Dışı istihdam Bordroların (NFP) Eylül ayında 136 bin yükseldiğini ve 145 bin piyasa beklentilerinin altında kaldığını bildirdi. Ağustos ayı okuması da 130 binden 168 bine yukarı yönlü rezerv edildi ve işsizlik oranı %3.5 seviyesinde yaklaşık 50 yılın en düşük seviyesine geriledi.

CBOE Volatilite Endeksi Cuma gününde yaklaşık %5 düştü ve toparlanan piyasa hissiyatını yansıtıyor.

Seansın ilk saatinde tümü pozitif bölgede olan 11-majör S&P 500 sektörleri arasında risk-duyarlı Teknoloji endeksi erken işlemlerde %1’den fazla yükselişle kazançlara liderlik ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR