Wall Street, finansallar ve enerji hisseleri ile desteklenerek keskin yükselişle açıldı


  • Enerji Endeksi Perşembe gününde %1’den fazla kazançla seyrediyor.
  • ABD ve Çin’in tarifeleri kaldırma konusunda anlaştıkları bildirildi.
  • Defansif sektörler, açılış zilinin ardından negatif bölgede kalmayı sürdürdü.

Wall Street’in ana endeksleri, yatırımcıların ABD-Çin ticaret ihtilafı çevresindeki son pozitif manşetlere tepki vermesiyle Perşembe gününde kararlı şekilde yükselişle başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average gün için %0.7, S&P 500 endeksi %0.55 ve Nasdaq Composite endeksi %0.65 yükselişle seyrediyor.

Çin Ticaret Bakanlığı, son saatte yaptığı açıklamalarda ABD ve Çin’in mevcut tarifeleri farklı aşamalarda iptal etmeyi kabul ettiklerini söyledi. Bakanlık yaptığı açıklamada, "Çin ve ABD birinci faz ticaret aşamasına ulaşırsa, iki tarafın da mevcut tarifeleri aynı anda, anlaşmaya dayalı olarak iptal etmesi gerekiyor." dedi.

Pozitif piyasa hissiyatının ham petrol fiyatlarına bir itici güç sağlamasıyla Enerji endeksi %1.25 yükselişle ralliye liderlik ediyor. Ek olarak yükselen ABD Tahvil faizleri, %0.8 kazançla seyreden Finansallar Endeksini destekliyor görünüyor.

Diğer yandan defansif Kurumlar ve Gayri Menkul endeksleri sırasıyla %0.65 ve %0.85 kayıpla pozitif risk hissiyatını teyid ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR