Wall Street, Ağustos işgücü piyasası verileri ardından çok az değişerek açıldı


  • Yatırımcılar, tarım-dışı bordrolarda 130 bin artış gösteren son istihdam raporunu değerlendiriyorlar.
  • Gerileyen ham petrol fiyatları, Vuma gününde enerji hisseleri üzerinde ağırlık yarattı.
  • Sırada: FOMC Başkanı Powell’in ekonomik ve politika görünümü üzerine konuşması bekleniyor

ABD’deki majör borsa endeksleri, yatırımcıların son işgücü piyasası raporunu değerlendirmesi ve FOMC Başkanının seansın devamında ekonomik ve politika görünümü üzerine yorumlarını paylaşmasını beklemeleriyle, haftanın son işlem gününe karışık başladı. An itibariyle Dow Jones Industrial Average endeksi gün için %0.05 ve S&P 500 endeksi %0.01 yükselişle seyrederken,  Nasdaq Composite endeksi %0.2 kayıpla işlem görüyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, bugün tarım-dışı bordroların Ağustos ayında 130 bin arttığını ve piyasaların 158 bin beklentilerinin altında kaldığını gösterdi. Ancak ortalama saatlik kazançlar aynı periyotta aylık bazda %0.4 yükseldi ve analistlerin %0.3 tahminlerinden hafif daha iyi geldi.

11 Majör S&P 500 sektörleri arasında Gayrı Menkul ve Kurumlar endeksleri mütevazı kazançlar kaydederken, bozulan piyasa hissiyatına işaret ediyor. Diğer yandan West Texas Intermediate fiyatlarındaki %2’den fazla bir gerileme, %0.7 kayıpla seyreden Enerji Endeksi üzerinde ağırlık yaratıyor görünüyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR