USD/JPY, yükselişini sürdürerek haftalık taze zirvelerine dokundu


  • ABD-Çin ticaret iyimserliği, JPY’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.
  • Yükselen ABD Tahvil faizleri USD’yi destekledi ve yukarı yönlü hareketine katkıda bulundu.
  • Yatırımcılar ABD ÜFE verilerini bekliyorlar.

USD/JPY paritesi, son saatte altı-haftalık taze zirvelerine tırmandı ve boğalar şimdi 108.00 psikolojik seviyesini geri almaya doğru bir harekete hazırlanıyor.

Parite, Çarşamba gününde üst üste üçüncü seansında pozitif hareket kazanmayı sürdürdü ve süregelen risk iştahlı hissiyat üzerine birkaç-yıllık dip seviyelerinden önceki güçlü toparlanma kazançlarını sürdürdü. ABD-Çin ticaret görüşmelerinin yeniden başlamasına dair son iyimserlik, küresel risk hissiyatının yükselmesine destekli kaldı ve Japon Yeni’nin görece güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yarattı.

Risk-iştahlı hissiyat, süregelen momentumu destekledi

Yukarı yönlü yatırımcılar, ABD Dolarını destekleyen ABD Tahvil faizlerindeki süregelen rallisinden ipuçları alıyor ve paritenin Çarşamba günündeki yukarı yönlü güçlü hareketine katkıda bulundu. Bununla birlikte özellikle geçtiğimiz haftaki 107.20-25 bölgesi yakınlarındaki zirvesini gece işlemlerindeki yukarı yönlü kırılımının ardından bazı teknik alımların devamı da pozitif momentumu besliyor görünüyor.

Dolayısıyla 108.00 seviyesinin üzerinde güçlenmenin devamı, paritenin yakın vadeli yükseliş hareketi için yolu hazırlayabilir. Piyasa katılımcıları ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verilerini bekliyorlar.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 107.8
Bugünkü Günlük Değişim 0.26
Bugünkü Günlük Değişim % 0.24
Bugünkü Günlük Açılış 107.54
 
Trendler
Günlük SMA20 106.38
Günlük SMA50 107.15
Günlük SMA100 108.23
Günlük SMA200 109.5
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 107.59
Önceki Günlük Dip 107.18
Önceki Haftalık Zirve 107.23
Önceki Haftalık Dip 105.74
Önceki Aylık Zirve 109.32
Önceki Aylık Dip 104.45
Günlük %38.2 Fibonacci 107.43
Günlük %61.8 Fibonacci 107.34
Günlük Pivot Noktası S1 107.28
Günlük Pivot Noktası S2 107.03
Günlük Pivot Noktası S3 106.88
Günlük Pivot Noktası R1 107.69
Günlük Pivot Noktası R2 107.84
Günlük Pivot Noktası R3 108.1

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR