USD/JPY, ticaretle ilgili olumlu manşetler üzerine seans zirvelerini yeniledi


  • Ticaret üzerine pozitif manşetler son saatte pariteye mütevazı bir yükseliş sağladı.
  • USD çevresindeki daha zayıf bir görünüm devam ivmesini sınırlı tuttu.
  • Çarşamba gününde FOMC tutanakları öncesinde ana odak Powell’in konuşması üzerinde olacak.

USD/JPY paritesi son saatte taze seans zirvelerine sıçradı ancak 107.40-45 direnç bölgesini aşmakta zorlandı ve ardından hızlıca birkaç pip geri çekildi.

Parite, 107.00 seviyesi altında biraz direnç göstermesinin ardından Çarşamba gününde yeniden pozitif hareket kazanmayı başardı ve Çin’in son gelişmelere rağmen ABD ile kısmi bir ticaret anlaşması yapmaya hala hazır olduğuna dair haberlerden ek itici güç kazandı.

Yenilenen ticaret iyimserliği destekleyici kalmayı sürdürdü

Reuters’e göre Çin, Çin-karşıtı bağlantıları olan ABD ziyaretçileri için vizeleri kısıtlayacağını söyledi. Bu, ABD’nin Şincan bölgesindeki Müslümanlara muamele üzerine Çinli yetkililere Vize kısıtlamaları koyması karşısında bir hamle olarak geldi ancak Çin dışişleri bakanlığından hızlı bir yalanlama geldi.

Son pozitif ticaret gelişmeleri küresel risk hissiyatına bir yükseliş sağladı ve borsa piyasalarındaki güçlü bir ralliyle de görülürken, ABD Tahvil faizlerindeki bir gün içi dönüşle pekişti. Bu da Japon Yeni’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratarak destekleyici kalmayı sürdürdü.

ABD tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir yükselişe rağmen ABD Doları anlamlı bir ivme kazanmakta zorlandı ve Çarşamba günkü kritik FOMC tutanaklarının yayınlanması öncesinde yukarı yönlü hareketin güçlü bir şekilde devamını sınırlandıran önemli faktörlerden biri oldu.

Veri cephesinde Kuzey Amerika seansında yayınlanacak olan FOMC tutanakları öncesinde ABD’den JOLTs İş Açıklıkları, Toptansatış Envanterleri ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek. 

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 107.37
Bugünkü Günlük Değişim 0.29
Bugünkü Günlük Değişim % 0.27
Bugünkü Günlük Açılış 107.08
 
Trendler
Günlük SMA20 107.68
Günlük SMA50 106.93
Günlük SMA100 107.64
Günlük SMA200 109.08
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 107.45
Önceki Günlük Dip 106.8
Önceki Haftalık Zirve 108.48
Önceki Haftalık Dip 106.48
Önceki Aylık Zirve 108.48
Önceki Aylık Dip 105.74
Günlük %38.2 Fibonacci 107.05
Günlük %61.8 Fibonacci 107.2
Günlük Pivot Noktası S1 106.78
Günlük Pivot Noktası S2 106.47
Günlük Pivot Noktası S3 106.13
Günlük Pivot Noktası R1 107.42
Günlük Pivot Noktası R2 107.75
Günlük Pivot Noktası R3 108.06

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR