USD/JPY, risk iştahsız hissiyat üzerine 109.70 yakınlarında depresif kalmayı sürdürdü


  • Küresel büyüme endişeleri ve ABD-Çin ticaret belirsizlikleri, USD’nin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı oldu.
  • Gerileyen ABD Tahvil faizleri USD’nin son rallisini nötrlerken pariteye destek sağlayamadı.
  • Ekonomik verilerin eksikliğinde Geniş tabanlı risk hissiyatı, paritenin hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi Cuma gününde Asya seansı sırasında defansif tutunsa da, bu haftaki geniş işlem aralığı içerisinde kalmayı sürdürdü.

Parite, 110.00 psikolojik seviyesini kararlı bir şekilde kırmakta defalarca başarısız olmasının ardından alım ilgisi bulmakta zorlandı ve güresel risk iştahsızlığı dalgası ile aşağı yönlü kalmayı sürdürdü.

Avrupa Komisyonunun Euro bölgesi ekonomik büyüme tahminlerini bu ve önümüzdeki yıl için düşürmesinin ardından ortaya çıkan küresel büyüme yavaşlaması üzerine artan endişeler, ABD-Çin ticaret görüşmeleri üzerine belirsizliklerle katkıda bulundu.

ABD Başkanı Trump, bugün erken saatlerde yaptığı açıklamalarda, 1 Mart tarife son tarihinden önce Çin Devlet Başkanı Xi ile görüşmeyeceğini teyid etti ve Japon Yeni’nin görece güvenli liman görünümüne destek sağladı.

Süregelen risk iştahlı hissiyat, aynı zamanda ABD Tahvil faizlerinde keskin bir gerileme de tetikledi ve ABD Dolarının 2-haftalık zirveleri yakınlarına doğru son rallisinin devamını kısmen telafi etti  ve paritenin yumuşak/ yatay yönlü fiyat hareketine katkıda bulundu.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Cuma günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 109.00-ortaları, 109.20 bölgesi ve 109.20 bölgesi civarında bulunurken, 110.00 (psikolojik seviye) ve 110.55 bölgesi (50-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR