USD/JPY, momentumunu 111.00 psikolojik seviyesi üzerinde sürdürme girişiminde bulunuyor

  • USD’nin yukarı yönlü güçlü hareketi, risk iştahsız hissiyatın telafi edilmesine ve yeniden hareket kazanmasına yardımcı oldu.
  • Çoğunlukla beklentilerle aynı çizgide gelen ABD tüketici enflasyonu rakamları, USD’nin yukarı yönlü hareketine destekleyici kalmayı sürdürdü.

USD/JPY paritesi, iki-haftalık dip seviyesine doğru önceki kayıplarını toparlamayı başararak, momentumunu 111.00 psikolojik seviyesi üzerinde sürdürmeye çalışıyor.

ABD dolarının  yukarı yönlü güçlü bir hareketi, bugün erken saatlerde paritenin 110.60 destek seviyesi yakınlarında taze talep yakalamasına yardımcı oldu. Çoğunlukla beklentilerle aynı çizgide gelen ABD tüketici enflasyonu rakamları, USD çevresindeki yukarı yönlü görünüme destekleyici kalmayı sürdürerek, paritenin 40-45 piplik gün içi toparlanmasına katkıda bulundu.

Paritenin yukarı yönlü hareketi, Cuma gününde finansal piyasaları sallayan Türkiye krizinden nispeten etkilenmemiş göründü fakat Japon Yeni’nin güvenli liman akışları bulmasına yardımcı olamazken, USD fiyat dinamikleri, paritenin Kuzey Amerika seansının erken saatlerindeki momentumunun özel yönlendiricisi oldu.

Ancak paritenin toparlanma hareketini mi sürdürebileceği, yoksa geçtiğimiz 48 saatte tutunduğu dar bir işlem aralığında sıkışmış kalmaya devam mı edeceğini zaman gösterecek.

USD/JPY paritesi, an itibariyle %0.09 kayıpla 110.98 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 110.60 ve 110.00 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 111.55-60 bölgesi ve 112.00 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDJPY