USD/JPY günlük zirvelerinden geri çekildi, FOMC öncesinde 106-ortaları civarında işlem görüyor


  • Risk-iştahlı atmosfer, USD/JPY paritesinin dünkü kayıplarını silmesine yardımcı oldu.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri %1.5’ten fazla yükseldi.
  • ABD Dolar Endeksi, odağın FOMC tutanaklarına dönmesiyle konsolidasyon kanalında kalmaya devam ediyor.

USD/JPY paritesi, gerileyen ABD Tahvil faizleri ile Wall Street’in ana endekslerinin kasvetli performansı üzerine Salı gününde üst üste üç günlük kazanç serisini sonlandırdı fakat talep kazanarak bugünkü kayıplarını sildi. Parite, 106.60 seviyesinde bir seans zirvesine dokunmasının ardından FX piyasasındaki baskılı işlemler üzerine gün için %0.25 kazanç ile 106.50 yakınlarında bir konsolidasyon evresine girdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı, bugün yapıcı bir tonda yaptığı açıklamalarında ABD ve Çin’in ticaret üzerine farklılıklarının olmasının doğal olduğunu ancak önemli olanın sorunların diyalog yoluyla çözülmesi olduğunu söyledi. ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, dün %2’nin üzerinde kaybetmesinin ardından bu yorumlar üzerine yönünü tersine çevirdi ve pozitif korelasyonu bulunan USD/JPY paritesinin yükselmesine yardımcı oldu. ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, %1.601 seviyesinde belirlediği günlük zirvesinin altına yerleşti ve gün için %1.62 kazançla %1.584 seviyesinde işlem görüyor.

Bu arada S&P 500 Vadelileri gün için %0.7 kazançla seyrederken, Wall Street’in pozitif piyasa hissiyatı ile desteklenerek güne keskin bir yükselişle başlayabileceğini söylüyor.

Veri cephesinde Fed Başkanı Jerome Powell’in Jackson Hole Sempozyumu’ndaki konuşması öncesinde ABD’den Mevcut Konut Satışları, ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu ve FOMC’nin Temmuz ayı toplantısına ait tutanakları takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 106.46
Bugünkü Günlük Değişim 0.23
Bugünkü Günlük Değişim % 0.22
Bugünkü Günlük Açılış 106.23
 
Trendler
Günlük SMA20 106.97
Günlük SMA50 107.61
Günlük SMA100 109.03
Günlük SMA200 110.01
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 106.69
Önceki Günlük Dip 106.16
Önceki Haftalık Zirve 106.98
Önceki Haftalık Dip 105.05
Önceki Aylık Zirve 109.01
Önceki Aylık Dip 107.21
Günlük %38.2 Fibonacci 106.37
Günlük %61.8 Fibonacci 106.49
Günlük Pivot Noktası S1 106.03
Günlük Pivot Noktası S2 105.83
Günlük Pivot Noktası S3 105.5
Günlük Pivot Noktası R1 106.56
Günlük Pivot Noktası R2 106.89
Günlük Pivot Noktası R3 107.09

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR