USD/JPY, DXY’nin 97.10 bölgesine doğru toparlanmasıyla 111.30 seviyesi üzerine yükseldi


  • Dolar güçlenmesi, Perşembe gününde pariteyi yükseltti.
  • ABD Haftalık ilk işsizlik başvuruları, 1969’dan beri en düşük seviyesine geriledi.
  • Yıllık ÜFE, Mart ayında %1.9 beklentileri karşısında %2.2 yükseldi.

USD/JPY paritesi, dün üst üste üç günü negatif bölgede kapatması ve Nisan ayından beri en düşük seviyesine gerilemesinin ardından Perşembe gününde yönünü tersine çevirdi ve 111.35 seviyesinde bir gün içi zirvesine yükseldi. Parite, an itibariyle gün için %0.3 kazanç ile bu seviyenin birkaç pip üzerinde işlem görüyor.

Geniş-tabanlı USD güçlenmesi, paritenin bugünkü toparlanmasını besliyor görünüyor. ABD Dolar Endeksi (DXY), pozitif verilerle desteklenerek 97 seviyesi üzerine yükseldi ve dünkü kayıplarını sildi. İşgücü Departmanı haftalık raporunda haftalık ilk işsizlik başvurularının 5 Nisan haftasında 196 bin ile 1969’dan beri en düşük seviyesine gerilediğini bildirdi. Bunun yanında Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) aylık bazda %0.6 ve yıllık bazda %2.2 yükseldi ve iki okuma da analistlerin tahminlerinden yüksek geldi. DXY, an itibariyle gün için %0.21 kazanç ile 97.12 seviyesinde işlem görüyor.

Ek olarak ABD 10-yıllık Tahvil faizleri günlük bazda %0.75 yükseldi ve pariteye ek itici güç sağladı. Seansın devamında Fed Başkan Yardımcısı R.Clarida, St. Louis Fed Başkanı J.Bullard, FOMC’den R.Quarles, Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari ve Guvernör M.Bowman’ın konuşmaları takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 111.10 (50-DMA), 110.40 (100-DMA) ve 110 (psikolojik seviye) civarında bulunurken, 111.50 (200-DMA), 111.85 (5 Nisan zirve) ve 112.15 (5 Mart zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR