USD/JPY, ABD Tüketici Güveni verileri öncesinde 109.50 yakınlarındaki günlük zirvelerinden geri çekildi


  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, mütevazı günlük kazançlarına tutundu.
  • ABD Dolar Endeksi, 98.30 yakınlarında pozitif bölgede kalmayı sürdürdü.
  • Sırada: Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri bekleniyor.

USD/JPY paritesi, Avrupa seansının erken saatlerinde yükseliş kaydetti fakat Perşembe gününde 109.50 yakınlarında belirlediği birkaç-aylık zirvesini yukarı yönlü kırmaya yetecek kadar momentum toplayamadı. Parite en son, gün için %0.06 kazanç ile 109.34 seviyesinde işlem görüyordu.

ABD Tahvil faizleri yükselişini sürdürüyor

Bugün daha önce Beyaz Saray basın sekreteri Stephanie Grisham gazetecilere Çin ile ticaret anlaşması yapma konusunda çok iyimser olduklarını söyledi ve taze bir risk iştahlı akışlar tetikleyerek pariteye itici güç sağladı. Haftanın başından beri %10’dan fazla yükselen ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, rallisini sürdürdü ve en son, gün için %1 civarında yükselişle %1.938 seviyesinde işlem görüyordu.

Danske Bank analistleri, ABD ve Çin’in sonunda bir ticaret anlaşmasına ulaşmalarına dair artan beklentiler üzerine, “Yine de, yapması zor bir anlaşma olacak ve bu arada potansiyel geri adımlara hazırlıklı olmalıyız. Çin, Trump'ın yeniden seçim platformuna giderek daha fazla zarar verecek olan zayıflayan ABD ekonomisi nedeniyle bazı kaldıraç oranlarına sahip. Öte yandan, Çin, diğer ülkelerdeki üretim için Çin'den ayrılan şirketlerin hızını yavaşlatmak amacıyla ticaret savaşına da bir çözüm istiyor. Bu yüzden iki taraf bir aşamalı bir anlaşma yapabilecek.“ diyor.

Bu arada ABD Dolar Endeksi, Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni Kasım ayı ön verileri öncesinde yükselişini sürdürdü ve paritenin pozitif bölgede kalmasına izin verdi. Endeks en son, gün için %0.2 kazançla 98.33 seviyesinde işlem görürken, haftalık bazda %1’den fazla yükseliş kaydetme yolunda kalmaya devam ediyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler: 

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 109.34
Bugünkü Günlük Değişim 0.07
Bugünkü Günlük Değişim % 0.06
Bugünkü Günlük Açılış 109.27
 
Trendler
Günlük SMA20 108.67
Günlük SMA50 107.92
Günlük SMA100 107.62
Günlük SMA200 109.04
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 109.49
Önceki Günlük Dip 108.65
Önceki Haftalık Zirve 109.29
Önceki Haftalık Dip 107.89
Önceki Aylık Zirve 109.29
Önceki Aylık Dip 106.48
Günlük %38.2 Fibonacci 109.17
Günlük %61.8 Fibonacci 108.97
Günlük Pivot Noktası S1 108.78
Günlük Pivot Noktası S2 108.29
Günlük Pivot Noktası S3 107.94
Günlük Pivot Noktası R1 109.63
Günlük Pivot Noktası R2 109.98
Günlük Pivot Noktası R3 110.47

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR