USD/JPY, ABD TÜFE verileri sonrasında 110 seviyesi üzerinde ufak kazançlarına tutundu


  • ABD’de yıllık TÜFE, Aralık ayında %23 seviyesinde değişmeden kaldı.
  • ABD Dolar endeksi, 97.50 seviyesi üzerinde mütevazı günlük kazançlar kaydediyor.
  • Wall Street, Salı gününde yatay açılmaya hazırlanıyor.

USD/JPY paritesi haftaya güçlü bir duruşla başladı ve iyimser piyasa hissiyatının güvenli liman JPY’nin talep kaybetmesine neden olmasıyla Mayıs-ortalarından beri ilk defa 110 seviyesi üzerine yükseldi. Parite Salı gününde hafif yükselse de bir sonraki katalizörü bekliyor görünüyor. Parite en son, gün için %0.12 kazançla 110.06 seviyesinde işlem görüyordu.

ABD Hazine Departmanı’nın ABD ve Çin’in birinci faz ticaret anlaşmasını Çarşamba gününde Washington’da imzalaması öncesinde Çin’i kur manipülatörleri listesinden çıkarma kararı piyasa hissiyatına bir yükseliş sağladı. Yatırımcılar şimdi, imza töreni öncesinde yayınlanması beklenen birinci faz ticaret anlaşmasının detaylarını görmeyi bekliyorlar.

ABD Dolar Endeksi, TÜFE verileri ardından yatay kaldı

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından Salı gününde yayınlanan veriler, çekirdek Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE) Aralık ayında yıllık bazda %2.3 seviyesinde değişmeden kaldığını ve aylık bazda %0.1’e bir düşüşe rağmen piyasa beklentilerini karşıladığını gösterdi. ABD Dolar Endeksi verileri büyük ölçüde görmezden geldi ve endeks en son, gün için %0.15 kazançla 97.52 seviyesinde işlem görüyordu.

Bu arada Wall Street’in ana endeksleri, yatırımcıların önemli kazançlar rakamları öncesinde kenarda kalmaya yöneliyor görünmesiyle güne yatay başlamaya hazırlanıyor. ABD 10-yıllık Tahvil faizleri de nötr hissiyatı yansıtarak ufak günlük kazançlar kaydediyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 110.02
Bugünkü Günlük Değişim 0.09
Bugünkü Günlük Değişim % 0.08
Bugünkü Günlük Açılış 109.93
 
Trendler
Günlük SMA20 109.14
Günlük SMA50 109.02
Günlük SMA100 108.38
Günlük SMA200 108.59
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 109.95
Önceki Günlük Dip 109.46
Önceki Haftalık Zirve 109.69
Önceki Haftalık Dip 107.65
Önceki Aylık Zirve 109.8
Önceki Aylık Dip 108.43
Günlük %38.2 Fibonacci 109.76
Günlük %61.8 Fibonacci 109.64
Günlük Pivot Noktası S1 109.6
Günlük Pivot Noktası S2 109.28
Günlük Pivot Noktası S3 109.11
Günlük Pivot Noktası R1 110.1
Günlük Pivot Noktası R2 110.27
Günlük Pivot Noktası R3 110.59

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR