USD/JPY, ABD TÜFE verileri ardından 105.30 bölgesine doğru toparlandı


  • ABD’de çekirdek TÜFE Temmuz ayında yıllık bazda %2.2 yükseldi.
  • ABD Dolar Endeksi, enflasyon raporunun ardından hafif yükseldi.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri önceki kayıplarını sildi.

USD/JPY paritesi, Salı gününde üst üste ikinci seansında kritik 105 seviyesine yakınlaşmasının ardından ABD’den gelen pozitif enflasyon verilerinin ABD Dolarının güç kazanmasına yardımcı oluyor görünmesiyle Amerika seansının erken işlem saatlerinde mütevazı bir toparlanma sergiledi. Parite, an itibariyle gün için neredeyse değişmezken 105.27 seviyesinde işlem görüyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından yayınlanan aylık veriler, volatil gıda ve enerji fiyatlarının hariç tutulduğu çekirdek Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE) Temmuz ayında %2.2’ye yükseldiğini ve piyasaların %2.1 beklentilerini aştığını gösterdi. Gerçi Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi Kişisel Harcama Beklentisi Fiyat Endeksi (PCE) olsa da, pozitif okuma ABD Dolar Endeksinin (DXY) günlük kayıplarını silerek 97.40 yakınlarında yataya dönmesine yardımcı oldu.

Ek olarak enflasyon verileri, ABD 10-yıllık Tahvil faizlerinin gün için pozitife dönmesine izin vererek pozitif korelasyonu bulunan USD/JPY paritesinin toparlanmasını destekledi. Piyasalar şimdi Wall Street’in Salı gününde nasıl bir performans göstereceğini görmek için bekliyorlar.

Günün devamında herhangi bir diğer makroekonomik veri beklenmiyor. Çarşamba gününde Asya seansı sırasında Çin’den Perakende Satışlar ve Sanayi Üretimi verileri takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR