USD/JPY, 110.50 bölgesinin altındaki dip seviyelerine geriledi


  • USD/JPY, Salı gününde belirlediği bir ayın en yüksek seviyelerinden düşüş kaydetti.
  • ABD Doları çevresindeki satışlar ve piyasalardaki ihtiyatlı hissiyat, parite üzerinde aşağı yönlü baskı yaratıyor.

USD/JPY paritesi, Perşembe gününde aşağı yönlü istikrarlı düşüşünü sürdürerek, 110.50 bölgesinin altındaki işlem aralığının alt bandı yakınlarına geriledi.

Parite, 111.50 bölgesi üzerinde tutunma girişimlerinde defalarca başarısız olmasının ardından Perşembe gününde dirençle karşılaştı ve ABD Doları çevresindeki zayıf görünümün sürmesi üzerine Salı gününde belirlediği bir ayın en yüksek seviyelerinden geri çekilmeye devam etti.

ABD Doları, ABD Federal Rezerv’in (Fed) hafta başındaki sınırsız Niceliksel Genişleme (QE) duyurusu ve ABD Senatosunun 2 trilyon dolarlık dev koronavirüs teşvik paketini Perşembe gününde onaylamasının ardından aşağı yönlü görünümünü koruyor. 

Piyasalardaki hissiyat, koronavirüs (COVID-19) vaka sayılarındaki artış ve salgının ekonomiye olumsuz etkileriyle küresel bir durgunluğa dair endişelerle ihtiyatlı kalmayı sürdürürken, Japon Yeni’nin güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oluyor ve parite üzerindeki baskıya katkıda bulunuyor.

Piyasalardaki tedirginlik ABD Tahvil faizlerindeki düşüşle de görülürken, ABD Doları üzerindeki baskıyı arttırarak, paritenin Perşembe gününde Avrupa seansının başlarındaki mütevazı kayıplarına katkıda bulundu.

Veri cephesinde ABD’den dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), ve Ticaret Dengesi ön verileri takip edilecek. Ancak piyasaların odağı, koronavirüs salgınının ABD işgücü piyasası üzerindeki etkisi ışığında haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verileri üzerinde olacak. Ekonomistler işsizlik başvurularının, önceki haftada kaydedilen 281 bin rakamı karşısında 1 milyona yükselmesini bekliyorlar.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 110.37
Bugünkü Günlük Değişim -0.84
Bugünkü Günlük Değişim % -0.76
Bugünkü Günlük Açılış 111.21
 
Trendler
Günlük SMA20 107.73
Günlük SMA50 109.01
Günlük SMA100 109.03
Günlük SMA200 108.32
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 111.68
Önceki Günlük Dip 110.76
Önceki Haftalık Zirve 111.51
Önceki Haftalık Dip 105.15
Önceki Aylık Zirve 112.23
Önceki Aylık Dip 107.51
Günlük %38.2 Fibonacci 111.11
Günlük %61.8 Fibonacci 111.33
Günlük Pivot Noktası S1 110.75
Günlük Pivot Noktası S2 110.29
Günlük Pivot Noktası S3 109.82
Günlük Pivot Noktası R1 111.68
Günlük Pivot Noktası R2 112.14
Günlük Pivot Noktası R3 112.6

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR