USD/JPY, 109.00 seviyesi üzerinde bir aralıkta konsolide oluyor


  • Ticaret üzerine pozitif manşetler, Perşembe gününde dramatik bir dönüşe neden oldu.
  • Birbiriyle çelişkili haberler, güçlü bir devam ivmesini sınırlı tuttu.

USD/JPY paritesi, Cuma gününde Asya seansı sırasında cansız kazançlar/minör kayıplar arasında dalgalandı ve an itibariyle 109.25 bölgesi civarında nötr bölgeye yerleşti.

Parite, Perşembe gününde dramatik bir gün içi dönüşe şahitlik etti ve dünyanın en büyük iki ekonomisi arasında 16-aydır süren ticaret savaşında çözüme dair ilerleme işaretleriyle günlük dip seviyelerinden 90 pip civarında ralliledi. Yetkililer, Perşembe gününde Çin ve ABD’nin “birinci faz“ ticaret anlaşmasının tamamlanması durumunda tarifeleri geri çekmekte anlaştıklarını söyledi.

Odak ticaret üzerinde kalmaya devam ediyor

Manşetler, küresel bir risk-iştahlı işlemler dalgası tetikledi ve Japon Yeni’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yarattı. Risk iştahlı hissiyat, ABD Dolarının talebinin canlanmasına yardımcı olan ABD Tahvil faizlerinde güçlü bir yükselişe neden oldu ve paritenin Mayıs-sonlarından beri en yüksek seviyesine doğru güçlü pozitif momentumunu destekleyici kalmayı sürdürdü.

Ancak tarifelerin geri çekilmesinin Beyaz Saray’da güçlü bir iç muhalefetle karşılaştığını öne süren birbiriyle çelişen haberler, bir ticaret anlaşması üzerine kuşkuları arttırdı ve güçlü bir devam ivmesini sınırlı tuttu. Buna ek olarak Beyaz Saray danışmanı Peter Navarro, mevcut tarifelerin kaldırılması için şu aşamada herhangi bir anlaşma olmadığını söyledi.

Bu gelişmeler, haftanın son işlem gününde hafif yumuşak bir görünüme neden oldu ve parite üzerinde aşağı yönlü baskı yaratan önemli faktörlerden biri oldu. Bu arada yatırımcıların agresif yönsel pozisyonlar almadan önce taze ticaret gelişmelerini beklemeleriyle paritenin geri çekilmesi sınırlı kalmayı sürdürüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 109.29
Bugünkü Günlük Değişim 0.02
Bugünkü Günlük Değişim % 0.02
Bugünkü Günlük Açılış 109.27
 
Trendler
Günlük SMA20 108.67
Günlük SMA50 107.92
Günlük SMA100 107.62
Günlük SMA200 109.04
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 109.49
Önceki Günlük Dip 108.65
Önceki Haftalık Zirve 109.29
Önceki Haftalık Dip 107.89
Önceki Aylık Zirve 109.29
Önceki Aylık Dip 106.48
Günlük %38.2 Fibonacci 109.17
Günlük %61.8 Fibonacci 108.97
Günlük Pivot Noktası S1 108.78
Günlük Pivot Noktası S2 108.29
Günlük Pivot Noktası S3 107.94
Günlük Pivot Noktası R1 109.63
Günlük Pivot Noktası R2 109.98
Günlük Pivot Noktası R3 110.47

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR