USD/JPY, 109.00 seviyesi altında yatay bir görünümle seyrediyor


  • USD/JPY paritesi, 108.50 bölgesine doğru önceki gerilemesini toparladı ancak güçlü bir devam ivmesinden yoksun kaldı.
  • Yatırımcılar koronavirüs salgını üzerine endişelerle güvenli liman varlıklara yöneliyorlar.

USD/JPY paritesi, Çarşamba gününde kaydettiği gün içi toparlanma hareketini sürdürmekte zorlanarak, psikolojik 109.00 seviyesinin hemen altında yatay bir görünümle seyretti.

Yatırımcılar, ABD’deki salgının merkezi olan New York’tan gelen sayılar ve Birleşik Krallık’ta Salı gününde en yüksek günlük ölüm sayısını duyurmasının ardından ihtiyatlı bir görünüme döndü ve Japon Yeni’nin güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu.

Parite, Salı gününde kaydettiği gerilemesini sürdürdü ve Çarşamba gününde Asya seansı sırasında kayıplar kaydetmeye devam etti ancak ABD Dolarının güçlü bir şekilde talep bulmasıyla 108.50 bölgesi yakınlarında destek bulmayı başardı.

Parite, gün içi dip seviyelerinden 50 pip civarında toparlansa da, bugün yayınlanacak FOMC tutanakları öncesinde pozisyonlar almaktan sakınmalarıyla toparlanma hareketini sürdürmekte başarısız oldu. 

Günün devamında Kuzey Amerika seansında, FOMC’nin Fed Fonları Hedef Aralığının %0.0-%0.25 aralığına düşürdüğü ve 700 milyar dolarlık Niceliksel Genişleme (QE) programını duyurduğu 15 Mart’taki acil toplantısının tutanakları yayınlanacak. Ek olarak ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 108.82
Bugünkü Günlük Değişim 0.05
Bugünkü Günlük Değişim % 0.05
Bugünkü Günlük Açılış 108.77
 
Trendler
Günlük SMA20 108.43
Günlük SMA50 108.77
Günlük SMA100 108.98
Günlük SMA200 108.34
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 109.28
Önceki Günlük Dip 108.67
Önceki Haftalık Zirve 108.73
Önceki Haftalık Dip 106.92
Önceki Aylık Zirve 111.72
Önceki Aylık Dip 101.18
Günlük %38.2 Fibonacci 108.9
Günlük %61.8 Fibonacci 109.05
Günlük Pivot Noktası S1 108.54
Günlük Pivot Noktası S2 108.3
Günlük Pivot Noktası S3 107.93
Günlük Pivot Noktası R1 109.14
Günlük Pivot Noktası R2 109.52
Günlük Pivot Noktası R3 109.75

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR