USD/JPY, 108.00 civarında 6-haftalık zirveleri yakınlarında kazançlarına tutundu


  • Kaybolan güvenli liman talebi JPY üzerinde ağırlık yaratırken, pozitif momentumu destekliyor.
  • USD, yükselen ABD Tahvil faizleriyle destekli kalmaya devam ederken yukarı yönlü harekete katkıda bulunuyor.
  • Yatırımcılar ABD TÜFE rakamları öncesinde AMB kararını bekliyorlar.

USD/JPY paritesi, Perşembe gününde Asya seansı sırasında altı-haftalık taze zirvelerine sıçrasa da, ardından birkaç pip geriledi ve en son 108.00 seviyesi civarında işlem görüyordu.

Parite, birkaç yıllık dip seviyelerinden önceki güçlü toparlanma hareketini sürdürdü ve ABD-Çin ticaret cephesinden cesaret verici gelişmelerin, Japon Yeni gibi geleneksel güvenli liman para birimlerinin talep bulmakta zorlanmalarına neden olmasıyla, üst üste dördüncü seansında pozitif hareket kazanmaya devam etti.

ABD-Çin ticaret iyimserliği boğaları etkiliyor

ABD Başkanı Donald Trump, Pelinin daha fazla ABD tarım ürünü alma teklifine bir iyi niyet göstergesi olarak Çin malları üzerine planlanan tarifeleri iki hafta erteleyeceğini duyurdu. Bunun karşısında ABD-Çin ticaret görüşmelerinin yeniden başlaması üzerine artan iyimserlik, küresel risk hissiyatını yükseltti.

Süregelen risk iştahlı hissiyat, ABD Tahvil faizlerinin önceki yükselişini sürdürmesine izin verdi ve yukarı yönlü yatırımcıları etkilemeye devam eden ABD Dolarına ek destek sağlayarak, paritenin Ağustos başlarından beri en yüksek seviyesi olan 108.17 seviyesindeki gün içi zirvesine doğru süregelen rallisine katkıda bulundu.

Ancak boğalar, 100-günlük SMA yakınlarında soluklanırken, USD dinamiklerini etkileyebilecek ve Kuzey Amerika seansında yayınlanacak olan ABD tüketici enflasyonu rakamları öncesinde taze bir ivme sağlayabilecek olan Avrupa Merkez Bankası (AMB)  toplantısını beklemeyi tercih ediyorlar.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 107.99
Bugünkü Günlük Değişim 0.17
Bugünkü Günlük Değişim % 0.16
Bugünkü Günlük Açılış 107.82
 
Trendler
Günlük SMA20 106.48
Günlük SMA50 107.15
Günlük SMA100 108.19
Günlük SMA200 109.47
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 107.86
Önceki Günlük Dip 107.5
Önceki Haftalık Zirve 107.23
Önceki Haftalık Dip 105.74
Önceki Aylık Zirve 109.32
Önceki Aylık Dip 104.45
Günlük %38.2 Fibonacci 107.72
Günlük %61.8 Fibonacci 107.64
Günlük Pivot Noktası S1 107.59
Günlük Pivot Noktası S2 107.36
Günlük Pivot Noktası S3 107.22
Günlük Pivot Noktası R1 107.96
Günlük Pivot Noktası R2 108.09
Günlük Pivot Noktası R3 108.32

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR