USD/JPY 107.80 yakınlarında destek buldu, yükselen ABD Tahvil faizleri üzerine 108 seviyesine toparlandı


  • ABD Dolar Endeksi, 98.40 yakınlarında ufak günlük kazançlarına tutundu.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri dip seviyelerinden toparlandı.
  • Wall Street, güne mütevazı bir yükselişle başlamaya hazırlanıyor.

USD/JPY paritesi, Perşembe gününü 108 seviyesi yakınlarında mütevazı kayıplarla kapatmasının ardından Asya işlem saatleri sırasında 107.80 bölgesine doğru geriledi. ancak piyasa hissiyatının Amerika seansı öncesinde toparlanmasıyla parite günlük kayıplarının çoğunluğunu geri izledi ve en son 107.99 seviyesinde işlem görüyordu.

Japonya İstatistik Bürosu tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan veriler, Ulusal Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE), Ağustos ayında yıllık bazda %0.5’ten %0.3’e düştüğünü bildirdi. Ancak gıda ve enerji fiyatlarının hariç tutulduğu çekirdek TÜFE yıllık bazda %0.5 seviyesinde geldi ve piyasaların %0.4 beklentilerini aştı. Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Kuroda, Perşembe gününde enflasyonun hedefe ulaşmakta başarısız olması durumunda para politikasını gevşetmekte tereddüt etmeyeceklerini söyledi.

Bu arada BoJ, bugün erken saatlerde 5-10 yıl vadeli hükümet tahvili alımlarını önceki 400 milyar JPY’den 380 milyar JPY seviyesine düşürdüğünü duyurdu. 

Risk-iştahlı akışlar domine etmeye başladı

Diğer yandan Bloomberg, bugün görüşmelere aşina bir ABD Hazine yardımcısına değinerek, bugün ABD Başkanı Trump'ın Çin ile "sınırlı" bir ticaret anlaşması yapmakla ilgilenmediğini bildirdi ve piyasa hissiyatının yükselmesine yardımcı oldu. Günün erken saatlerinde %0.5’ten fazla kaybeden ABD 10-yıllık Tahvil faizleri pozitif bölgeye yükseldi.

Euro Stoxx 50 de gün için %0.5 yükselişle seyrederek pozitif hissiyatın güvenli liman JPY için talep bulmayı zorlaştırdığını yansıtırken, ve S&P 500 vadelileri mütevazı kazançlar kaydederek ABD’deki majör borsa endekslerinin güne yükselişle başlayabileceğine işaret ediyor.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Cuma günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 107.98
Bugünkü Günlük Değişim -0.04
Bugünkü Günlük Değişim % -0.04
Bugünkü Günlük Açılış 108.02
 
Trendler
Günlük SMA20 107
Günlük SMA50 107.11
Günlük SMA100 107.99
Günlük SMA200 109.32
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 108.48
Önceki Günlük Dip 107.78
Önceki Haftalık Zirve 108.26
Önceki Haftalık Dip 106.76
Önceki Aylık Zirve 109.32
Önceki Aylık Dip 104.45
Günlük %38.2 Fibonacci 108.05
Günlük %61.8 Fibonacci 108.21
Günlük Pivot Noktası S1 107.71
Günlük Pivot Noktası S2 107.4
Günlük Pivot Noktası S3 107.02
Günlük Pivot Noktası R1 108.4
Günlük Pivot Noktası R2 108.78
Günlük Pivot Noktası R3 109.09

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR