USD/CHF, üç haftanın en düşük seviyelerinden mütevazı bir toparlanma kaydetti ve 0,9600 seviyesi üzerinde tutundu


  • ABD Dolarının güçlü şekilde talep bulması, USD/CHF paritesinin Perşembe gününde ivme kazanmasına yardımcı oldu.
  • Paritenin yükselişi, piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı ve ABD-Çin gerilimleri üzerine sınırlı görünüyor.
  • Yatırımcılar ABD ilk işsizlik başvuruları verilerini bekliyorlar.

USD/CHF paritesi, Avrupa seansının erken saatleri sırasında yükseliş kaydetti ve 0,9665 bölgesi civarındaki günlük işlem aralığının üst bandı yakınlarında işlem görüyor.

Parite, Perşembe gününde yeniden yukarı yönlü bir ivme kazandı ve Çarşamba gününde üç haftanın en düşük seviyeleri yakınlarına doğru kaydettiği keskin kayıplarının bir kısmını toparlamayı başardı. Paritenin yükselişi ABD Dolarının diğer para birimleri karısında güçlenmesiyle desteklenirken, piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı, USD/CHF paritesinin kazançlarını sınırlı tutuyor.

ABD Doları, yatırımcıların Çarşamba günü yayınlanan FOMC’nin Nisan ayı para politikası toplantısının tutanaklarından yansıyan az sıkılaşmacı ifadeleri arkalarında bırakmalarıyla Perşembe gününde yeniden talep buldu ve önceki kayıplarının bir kısmını toparladı. ABD Dolarının diğer para birimleri karşısında güçlenmesi pariteye destek sağlayan önemli faktörlerden biri oldu.

Koronavirüs salgınının ikinci dalgasına dair artan korkular ve ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin kötüleşmesi, riskten kaçınma hissiyatının küresel piyasalarda hüküm sürmesine neden oldu. ABD Senatosu, bazı Çinli şirketlerin hisselerini Amerikan hisse senedi borsalarında satmasını engelleyen bir yasayı geçirdi. Buna ek olarak Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Çin’i büyük bir yanlış bilgilendirme kampanyası yapmakla ve koronavirüs salgınını ilk aşamalarda doğru şekilde yönetmediğine dair suçlamalarda bulundu.

Teknik perspektiften ise paritenin gece işlemlerinde 0,9700 seviyesini aşağı yönlü kırması ve ardından 50-günlük SMA’nın altına gerilemesi, yakın vadeli görünümün aşağı yönlü kalmaya devam edebileceğine işaret edebilir.

Veri cephesinde ABD’den haftalık İlk İşsizlik Başvuruları raporu ile birlikte Philly Fed İmalat Endeksi ve Markit Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) Mayıs ayı ön verileri takip edilecek.

USD/CHF paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CHF

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.9657
Bugünkü Günlük Değişim 0.0008
Bugünkü Günlük Değişim % 0.08
Bugünkü Günlük Açılış 0.9649
 
Trendler
Günlük SMA20 0.9712
Günlük SMA50 0.969
Günlük SMA100 0.9687
Günlük SMA200 0.9786
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.9717
Önceki Günlük Dip 0.9638
Önceki Haftalık Zirve 0.9755
Önceki Haftalık Dip 0.9665
Önceki Aylık Zirve 0.9803
Önceki Aylık Dip 0.9595
Günlük %38.2 Fibonacci 0.9668
Günlük %61.8 Fibonacci 0.9687
Günlük Pivot Noktası S1 0.9619
Günlük Pivot Noktası S2 0.959
Günlük Pivot Noktası S3 0.9541
Günlük Pivot Noktası R1 0.9697
Günlük Pivot Noktası R2 0.9746
Günlük Pivot Noktası R3 0.9776

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR