USD/CHF, üç haftanın en düşük seviyelerinden 0,9700 seviyesinin üzerine yükseldi


  • USD/CHF paritesi, ABD Dolarının güçlü şekilde talep bulmasıyla üst üste ikinci seansında yükselişini sürdürdü.
  • Piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı, İsviçre Frangı’nın güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu.

USD/CHF paritesi, Perşembe gününde üç haftanın en düşük seviyelerinden kaydettiği yükselişini Cuma gününde de sürdürdü Parite, Avrupa seansının erken saatleri sırasında 0,9700 seviyesi üzerinde rahat bir şekilde tutundu ancak güçlü bir alım ilgisinden yoksun kaldı.

ABD Doları, ABD ve Çin arasındaki ilişkilerinin kötüleşmesiyle destek buldu ve paritenin haftanın son işlem günündeki yukarı yönlü hareketinin arkasındaki önemli faktörlerden biri oldu. Çin’in yeni Hong Kong güvenlik yasasını uygulama kararı, piyasaların ABD ve Çin arasındaki gerilimlerin artmasına dair korkularını körükledi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump Çin’in Hong Kong kararına hızlı bir tepki verdi ve Çin’in yasayı uygulaması durumunda ABD’nin güçlü bir şekilde cevap vereceğini söyledi. Çin’in bu hamlesi, ABD Senatosunun, bazı Çinli şirketlerin hisselerini Amerikan hisse senedi borsalarında satmasını engelleyen bir yasayı geçirmesinin ardından geldi.

ABD-Çin gerilimleri küresel piyasalardaki hissiyat üzerinde baskı yarattı ve bu durum küresel borsa piyasalarındaki kayıplarla yansırken, İsviçre Frangı’nın güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu ve USD/CHF paritesinin kazançlarını sınırlandırdı.

Parite haftalık kayıplarını toparlamayı başardı ancak önemli bir piyasa hareketi yaratacak ekonomik veri eksikliğinde, yukarı yönlü ivmesini devam ettirmekte zorlanabilir. Paritenin çok önemli 200-günlük SMA yakınlarında defalarca direnç görmesi göz önüne alındığında, alımların güçlü bir şekilde devamı için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

USD/CHF paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CHF

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.9716
Bugünkü Günlük Değişim 0.0011
Bugünkü Günlük Değişim % 0.11
Bugünkü Günlük Açılış 0.9705
 
Trendler
Günlük SMA20 0.9709
Günlük SMA50 0.9696
Günlük SMA100 0.9687
Günlük SMA200 0.9786
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.9713
Önceki Günlük Dip 0.9645
Önceki Haftalık Zirve 0.9755
Önceki Haftalık Dip 0.9665
Önceki Aylık Zirve 0.9803
Önceki Aylık Dip 0.9595
Günlük %38.2 Fibonacci 0.9687
Günlük %61.8 Fibonacci 0.9671
Günlük Pivot Noktası S1 0.9662
Günlük Pivot Noktası S2 0.962
Günlük Pivot Noktası S3 0.9594
Günlük Pivot Noktası R1 0.973
Günlük Pivot Noktası R2 0.9756
Günlük Pivot Noktası R3 0.9798

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR