USD/CHF, Salı günkü kayıplarını sildi ve 0.9950 seviyesi üzerinde işlem görüyor


  • Pozitif piyasa hissiyatı, Çarşamba gününde güvenli liman varlıklar üzerinde ağırlık yarattı.
  • ABD Dolar Endeksi, 99 seviyesi yakınlarında konsolidasyonunu sürdürüyor.
  • Sırada: Fed Başkanı Jerome Powell’ın saat 15:00 GMT’deki (18:00 TSİ) konuşması bekleniyor.

USD/CHF paritesi Salı gününde 0.99 seviyesi yakınlarındaki haftalık bir dip seviyesine geriledi ve üst üste üçüncü gününü negatif bölgede kapattı. Ancak Çarşamba gününde toparlanan piyasa hissiyatı, güvenli liman CHF’nin momentumunu korumasını zor hale getirdi ve paritenin gerilemesinin büyük bir kısmını geri izlemesine izin verdi. Parite en son, gün için %0.26 kazanç ile 0.9952 seviyesinde işlem görüyordu.

ABD ve Çin’in bir ticaret anlaşmasına ulaşacağına ve gerilimin daha da artmasına izin vermeyeceklerine dair artam umutlar, risk iştahlı akışların Çarşamba gününde piyasa hareketini domine etmesine neden oldu. ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, risk iştahlı atmosferi yansıtarak gün için yaklaşık %2 kazançla seyrederken, S&P 500 Vadelileri %0.9 yükselişle Wall Street’in ana endekslerinin günü keskin yükselişle açabileceğini öne sürüyor.

Bloomberg, Çin teknoloji şirketlerinin kara listeye alınmasına rağmen, Çin’in kısmi bir ABD ticaret anlaşmasına açık olduğunu söylediğini belirtti. 

USD önemli makro olaylar öncesinde sakin kalmaya devam ediyor

Bu arada Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Başkanı Jerome Powell’in saat 15:00 GMT’deki (18:00 TSİ) öncesinde ABD Dolar Endeksi (DXY) 99 yakınlarında sakin kalmaya devam ederken, risk altısının paritenin fiyat hareketinin tek yönlendiricisi olarak kalmasına izin veriyor. Daha önemlisi FOMC, ABD akşamında Eylül ayındaki toplantısına ait tutanaklarını yayınlayacak.

TD Securities analistleri etkinlik üzerine, “tutanaklar, Fed'in repo piyasası oranlarındaki son dalgalanmalar hakkındaki düşüncelerine ışık tutacaktır. "Ancak bu, Salı günü yaptığı açıklamada, Fed'in "yakında yakında rezerv arzına eklenecek önlemleri açıklayacağını "söyleyen Başkan Powell tarafından kısmen ele alınmıştı.“ diyor.

USD/CHF paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CHF

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.9949
Bugünkü Günlük Değişim 0.0017
Bugünkü Günlük Değişim % 0.17
Bugünkü Günlük Açılış 0.9932
 
Trendler
Günlük SMA20 0.9931
Günlük SMA50 0.9862
Günlük SMA100 0.9884
Günlük SMA200 0.9952
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.9959
Önceki Günlük Dip 0.9904
Önceki Haftalık Zirve 1.0028
Önceki Haftalık Dip 0.9904
Önceki Aylık Zirve 0.9988
Önceki Aylık Dip 0.9797
Günlük %38.2 Fibonacci 0.9925
Günlük %61.8 Fibonacci 0.9938
Günlük Pivot Noktası S1 0.9904
Günlük Pivot Noktası S2 0.9877
Günlük Pivot Noktası S3 0.9849
Günlük Pivot Noktası R1 0.9959
Günlük Pivot Noktası R2 0.9987
Günlük Pivot Noktası R3 1.0014

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR