USD/CAD zirvelerinden geriledi, U-Mich verileri üzerine 1.3200 seviyesinin altına geriledi

  • Parite, 1.3200 psikolojik seviyesi üzerindeki önceki zirvelerinden geri çekildi.
  • CAD, dünkü sağlam ilerleyişinin ardından kazançlarını geri verdi.
  • ABD Tüketici Güveni, Temmuz ayında 97.1 seviyesinde beklentilerin altında geldi.

USD/CAD paritesi, Perşembe günkü geri çekilmesinin ardından pozitif bölgede işlem görse de, yukarı yönlü hareketini 1.3200 psikolojik seviyesinin kuzeyine doğru sürdürmekte, en azından şimdilik başarısız oldu.

Parite, Perşembe günkü geri çekilmesine rağmen ticaret cephesindeki tartışmalar ve Kanada Merkez Bankası’nın (BoC) son ihtiyatlı duruşu üzerine üst üste iki haftalık geri çekilmesinin ardından, ilk haftasını kazançlarla kapatma yolunda kalmayı başardı.

BoC’un bu haftaki toplantısında, politika faizini 25 baz puan arttırarak %1.50’ye yükselttiğini hatırlatmakta fayda var. Ancak merkez bankası, ihtiyatlı bir mesaj verdi ve veri bağımlı duruşunu vurguladı.

Parite, ABD Tüketici Güveni Temmuz ayı prelim okumasının tahminlerin altında gelmesi ve ABD Dolar Endeksinin (DXY) 95.20 civarındaki zirvelerinden geri çekilerek yeniden 95.00 seviyesine odaklanmasının ardından, baştaki 1.3200 psikolojik seviyesi üzerine yükselişinin bir kısmını sildi.

Önceden yayınlanan ABD İhracat Fiyatları, Haziran ayında aylık bazda %0.3 yükselirken, İthalat Fiyatları da aylık bazda %0.4 daraldı.

USD/CAD paritesi, an itibariyle %0.11 kazanç ile 1.3168 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

1.3142 (10-günlük SMA), 1.3132 (%61.8 Fibo 2017 gerilemesi) ve 1.3064 (10 Temmuz dip) seviyelerinde bulunurken, 1.3218 (11 Temmuz zirve), 1.3336 (22 Haziran zirve) ve 1.3387 (28 Haziran zirve 2018) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDCAD