USD/CAD, zayıf gelen Kanada perakende satışlar verileri üzerine 1.3300 civarına sıçradı


  • Hayal kırıklığı yaratan Kanada perakende satışlar verileri pariteye minör bir itici güç sağladı.
  • Pozitif petrol fiyatları Kanada Dolarını destekledi ve kazançların devamını sınırlandırdı.
  • ABD Doları talebindeki mütevazı bir artış, destekleyici kalmayı sürdürdü.

USD/CAD paritesi gün içi istikrarlı yükselişini sürdürdü ve hayal kırıklığı yaratan Kanada perakende satışlar rakamlarına tepki olarak 1.3300 psikolojik seviyesi yakınlarına sıçradı.

Cuma gününde yayınlanan veriler, Kanada’da perakende seviyesindeki satışların toplam değerinin Temmuz ayında %0.6 beklentileri karşısında %0.4’lük bir büyüme kaydettiğini gösterdi. Buna ek olarak önceki ayın yatay rakamı da %0.1’lik bir gerileme için aşağı yönlü revize edildi.

Kasvetli Kanada verileri, yukarı yönlü petrol fiyatlarıyla kısmen nötrlendi

Bu arada otomobil satışlarının hariç tutulduğu çekirdek perakende satışlar, bildirilen ay için keskin bir gerilemeye şahitlik etti ve önceki ayın güçlü %0.9’lük büyümesi karşısında %0.1’lük bir düşüş gösterdi. ve %0.3’lük artış beklentilerini karşılayamadı.

ABD Doları talebindeki mütevazı bir artış karşısında veriler pariteye minör bir yükseliş sağladı ancak yukarı yönlü petrol fiyatları emtia bağıntılı Kanada Dolarını desteklemeyi sürdürdü ve paritenin yukarı yönlü güçlü bir devam hareketini sınırlandırdı.

Paritenin çok önemli 200-günlük SMA bariyerini aşmakta defalarca başarısız olması göz önüne alındığında, Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde yakın vadeli yükseliş hareketinin devamı için pozisyonlanmadan önce, 1.3300  seviyesi üzerinde sürdürülebilir bir hareket için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3283
Bugünkü Günlük Değişim 0.0024
Bugünkü Günlük Değişim % 0.18
Bugünkü Günlük Açılış 1.3259
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3253
Günlük SMA50 1.3218
Günlük SMA100 1.327
Günlük SMA200 1.3311
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.331
Önceki Günlük Dip 1.3242
Önceki Haftalık Zirve 1.329
Önceki Haftalık Dip 1.3134
Önceki Aylık Zirve 1.3346
Önceki Aylık Dip 1.3178
Günlük %38.2 Fibonacci 1.3267
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3284
Günlük Pivot Noktası S1 1.323
Günlük Pivot Noktası S2 1.3202
Günlük Pivot Noktası S3 1.3162
Günlük Pivot Noktası R1 1.3298
Günlük Pivot Noktası R2 1.3338
Günlük Pivot Noktası R3 1.3367

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR