USD/CAD, USD zayıflığı üzerine 1.3170 seviyesi altındaki birkaç-haftalık dip seviyelerine geriledi


  • ABD Dolar Endeksi, Perşembe gününde gerilemesini sürdürüyor.
  • Ham petrol fiyatları, ABD haftalık envanter verileri öncesinde nispeten sakin seyrediyor.
  • Kanada’da imalat satışlarının Ağustos ayında %0.6 artması bekleniyor.

USD/CAD paritesi, önceki günü 1.32 yakınlarında gün için neredeyse değişmeden kapatmasının ardından yenilenen aşağı yönlü baskı altında kaldı ve mütevazı şekilde toparlanmadan önce 1.3157 seviyesinde beş-haftanın en düşük seviyesine geriledi. Parite en son, gün için %0.22 kayıpla 1.3173 seviyesinde işlem görüyordu.

USD talep bulmakta zorlanıyor

Perşembe gününde geniş-tabanlı USD zayıflığı, paritenin piyasa hareketini yönlendiriyor görünüyor. ABD Dolarının piyasa değerlemesini direkt etkileyecek temel bir gelişme olmasa da, majör Avrupa para birimlerinde ve özellikle bir Brexit anlaşmasının duyurusu ardından İngiliz Sterlininde görülen kararlı kazançlar, USD için talebe zarar verdi

Önceki iki günü negatif bölgede kapatan ve günün erken saatlerinde Ağustos sonlarından beri en düşük seviyesine gerileyen ABD Dolar Endeksi (DXY) en son, gün için %0.3 kayıpla 97.70 seviyesinde işlem görüyordu.

Seansın devamında Kanada’dan ADP özel sektör istihdam verileri ve imalar sevkiyatları verileri takip edilecek. ABD’den ise Philly Fed imalat Endeksi, konut sektörü verileri, haftalık ilk işsizlik başvuruları, Sanayi/İmalat Üretimi ve Kapasite Kullanımı verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den M.Bowman, Chicago Fed Başkanı C.Evans ve NY Fed Başkanı J.Williams’ın konuşmaları izlenecek.

Bu arada ham petrol fiyatları, Perşembe gününde pozitif piyasa hissiyatıyla dirençli kalmayı sürdürdü ve emtia bağıntılı Kanada Dolarının gücünü korumasına yardımcı oldu. West Texas Intermediate (WTI) en son, gün için %0.25 kazanç ile 53.10$ seviyesinde işlem görüyordu. Günün devamında ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu  takip edilecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3172
Bugünkü Günlük Değişim -0.0026
Bugünkü Günlük Değişim % -0.20
Bugünkü Günlük Açılış 1.3198
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3266
Günlük SMA50 1.3264
Günlük SMA100 1.3234
Günlük SMA200 1.3287
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3238
Önceki Günlük Dip 1.3184
Önceki Haftalık Zirve 1.3348
Önceki Haftalık Dip 1.317
Önceki Aylık Zirve 1.3384
Önceki Aylık Dip 1.3134
Günlük %38.2 Fibonacci 1.3204
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3217
Günlük Pivot Noktası S1 1.3176
Günlük Pivot Noktası S2 1.3153
Günlük Pivot Noktası S3 1.3122
Günlük Pivot Noktası R1 1.323
Günlük Pivot Noktası R2 1.3261
Günlük Pivot Noktası R3 1.3283

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR