USD/CAD, petrol fiyatlarındaki keskin bir dönüş üzerine 1.3300-ortaları civarındaki seans zirvelerine yükseldi


  • Boğalar bir kere daha 1.3300 seviyesi altında direnç gösterdi..
  • Petrol fiyatlarındaki keskin bir gerileme Kanada Doları üzerinde ağırlık yarattı ve yeniden pozitif hareket kazanmasına yardımcı oldu.
  • Pozitif Kanada ve yumuşak ABD verileri süregelen momentuma zarar vermedi.

USD/CAD paritesi, iki-haftalık dip seviyeleri yakınlarına doğru önceki gerilemesini tersine çevirdi ve son saatte 1.3300-ortaları civarında taze seans zirvelerine yükseldi.

Parite, üst üste üçüncü seansında düşük seviyelerde direnç gösterdi ve bir kere daha 1.3290-85 bölgesi yakınlarında sağlam destek bulmayı başardı ve yaygın ABD Doları satış görünümünden nispeten etkilenmemiş görünüyor. Emtia bağıntılı Kanada Doları talebini etkileme eğiliminde olan ham petrol fiyatlarındaki ani bir dönüş, paritenin 50-pipin üzerindeki iyi sayılabilecek gün içi yükselişinin arkasındaki önemli faktörlerden biri oldu.

WTI ham petrol, taze günlük zirvelerine tırmanmasının ardından Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporu öncesinde negatif bölgeye sürüklendi. ABD-Çin ticaret ihtilafı üzerine endişelerin, Trump-Xi zirvesinin önümüzdeki aya ertelendiğine dair haberlerin ardından yeniden su yüzüne çıktı ve yatırımcıları, özellikle üst üste dört günlük güçlü kazançların ardından kar satışlarına yöneltti.

Ekonomik veri cephesinde Kanada imalat satışları Ocak ayında %0.4 beklentileri karşısında %1 yükseldi fakat Kanada Dolarına anlamlı bir ivme sağlayamadı. ABD’den ise Empire State Endeksi Mart ayında 10 beklentisi karşısında 3.7’ye düştü fakat bir kere daha süregelen momentuma zarar vermedi.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Bugünkü Son Fiyat: 1.3336
    Bugünkü Günlük değişim: %0.01
    Bugünkü Günlük Açılış: 1.3334

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 1.3278
    Önceki Günlük SMA50: 1.3264
    Önceki Günlük SMA100: 1.33
    Önceki Günlük SMA200: 1.3185

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 1.3349
    Önceki Günlük Dip: 1.3287
    Önceki Haftalık Zirve: 1.3469
    Önceki Haftalık Dip: 1.3275
    Önceki Aylık Zirve: 1.3341
    Önceki Aylık Dip: 1.3069
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 1.3325
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 1.331
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 1.3298
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 1.3261
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 1.3236
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 1.336
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 1.3385
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 1.3422

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR