USD/CAD negatif bölgede kalmaya devam etse de, 1.30 psikolojik seviyesi yakınlarında destek bulmayı sürdürüyor

  • Yukarı yönlü petrol fiyatları Kanada Dolarını desteklerken, üst üste ikinci seansında baskı yarattı.
  • Paritenin aşağı yönlü hareketi, USD’nin iyi sayılabilecek bir toparlanmadan ve ABD Tahvil faizlerinin yeniden canlanmasından etkilenmemiş görünüyor.

USD/CAD paritesi, Avrupa seansının erken saatlerinde zayıf görünümüne tutunarak, 1.30 psikolojik seviyesinin hemen üzerindeki günlük işlem aralığının alt bandına yerleşti. 

Parite, iki-haftalık zirvelerinden önceki seansın aşağı yönlü geri izleme hareketini sürdürerek, Cuma gününde üst üste ikinci seansında satış baskısı altında kalmayı sürdürdü. Paritenin düzeltme gerilemesi, ABD Tahvil faizlerindeki taze bir yükseliş ayağıyla desteklenen ABD Dolarının mütevazı bir toparlanmasından nispeten etkilenmemiş görünüyor.

Aşağı yönlü yatırımcılar, emtia bağıntılı Kanada Dolarının talep bulmasına yardımcı olan, ham petrol fiyatlarındaki iyi sayılabilecek bir yükselişi takip ediyor görünüyorlar ve parite üzerinde aşağı yönlü baskı yaratan önemli faktörlerden biri oldu. Paritenin bugünkü gerilemesi, aynı zamanda özellikle dünkü 100-günlük SMA seviyesinde direnç görmesinin ardından bazı teknik satışlar/uzun pozisyon kapanmalarından da kaynaklanmış olabilir.

Parite, negatif faktörlerin bir kombinasyonuna rağmen 1.30 psikolojik seviyesini savunmayı başarırken, ABD ithalat fiyat endeksinin, önceki ayda kaydettiği %0.4 daralması karşısında aylık bazda %0.5 ile kaydettiği beklentilerden fazla bir artıştan da ek destek bulmuş görünüyor.

Veri cephesinde günün devamında ABD makroekonomik takviminden Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni endeksi verileri de beklenirken, Atlanta Fed President Raphael Bostic’in konuşması da yakından izlenecek.

USD/CAD paritesi, an itibariyle %0.13 kayıpla 1.3016 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.30 (psikolojik seviye), 1.2955-50 bölgesi, 1.2925-20 bölgesi ve 1.2900 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 1.3035-40 bölgesi, 1.3070 (100-DMA), 1.3100 (psikolojik seviye) ve 1.3135-40 bölgesi seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDCAD