USD/CAD kazançlarını silerek 1.3280 yakınlarına döndü


  • Parite 1.3300 seviyesine doğru yükseldi ve ardından geriledi.
  • WTI, 52.20$ yakınlarında sağlam kayıplar kaydediyor.
  • Kanada ticaret dengesi rakamları bekleniyor.

USD/CAD paritesi, 1.3300 yakınlarında taze zirvelerine yükselmesinin ardından momentum kaybederek 1.3280 bölgesine geri çekildi.

CAD, erken işlemlerde Amerikan rakibi karşısında 1.3300 yakınlarında taze dip seviyelerine gerilemesinin ardından biraz toparlandı. Ancak ham petrol fiyatları çevresindeki yumuşak bir görünümün emtia bloğu üzerinde ağırlık yaratmaya devam etmesiyle, West Texas Intermediate gün için yaklaşık %1 kayıpla 52.00$ seviyesini test ediyor.

Bu arada parite, Kanada işgücü piyasasından gelen sağlam verilere tepki olarak kaydettiği Cuma günkü negatif performansını takiben yükselişine kaldığı yerden devam etti.

Günün devamında Kuzey Amerika seansında Kanada ticaret dengesi Aralık ayı rakamları takip edilecek.

CAD, Kanada Merkez Bankası'nın daha da sıkılaşması üzerine spekülasyonların bir miktar azalmasıyla, fiyat hareketinin ana itici güçler olarak risk iştahındaki eğilimleri ve ham petrol dinamiklerini takip etmeye devam ediyor. Buna ek olarak CAD, devam eden ABD-Çin ticaret anlaşmazlığındaki gelişmelere ve gelecek haftalarda Pekin'de yapılacak görüşmeleri de yakından izleyecek.

USD/CAD paritesi, an itibariyle gün için %0.07 kazanç ile 1.3283 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3243 (21-günlük SMA), 1.3223 (%50 Fibo Ekim-Aralık yükselişi) ve 1.3195 (10-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 1.3329 (8 Şubat zirve), 1.3334 (55-günlük SMA) ve 1.3375 (24 Ocak zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR