USD/CAD, Kanada’dan gelen pozitif istihdam verilerine rağmen, 1.31 yakınlarında kalmaya devam ediyor

  • Kanada’da işsizlik oranı, Temmuz ayında %5.8 seviyesine geriledi
  • ABD Yıllık çekirdek-TÜFE, %2.3’ten %2.4 seviyesine yükseldi.
  • ABD Dolar Endeksi, hareket kazanarak 96 psikolojik seviyesi üzerinde 13-aylık zirvelerini yeniledi.

USD/CAD paritesi, Kanada’dan güçlü gelen istihdam rakamlarına ilk tepki olarak birkaç dakika içinde 50 pip’ten fazla kaybetmesinin ardından, USD’nin güç kazanmaya devam etmesiyle hızlıca toparlandı.

Statistics Canada tarafından bugün yayınlanan veriler, Temmuz ayında istihdam sayısının 54.1 bin yükseldiğini ve işsizlik oranının %6’dan %5.8’e gerilettiğini gösterdi. Katılım oranı ise %65.5’ten %65.4’e düştü.

Diğer yandan ABD’de gıda ve enerji fiyatlarının hariç olduğu çekirdek-TÜFE, Temmuz ayında aylık bazda %0.2 yükseldi ve yıllık oranı %2.4 seviyesinde, Eylül 2008’den beri en yüksek seviyesine yükseltti. Avrupa işlem saatleri sırasında 96 psikolojik seviyesi civarında sakin kalan ABD Dolar Endeksi (DXY), enflasyon verilerinin ardından talep kazandı ve 96.31 seviyesinde 13-aylık zirvesini yeniledi. Endeks, an itibariyle gün için %0.7 kazanç ile 96.25 seviyesinde işlem görüyor.
 
Seansın devamında, USD’nin piyasa değerlemesi üzerinde kayda değer bir etlisi olması beklenmeyen ABD Finansal Yönetim Servisi, Aylık Bütçe Bildirisini yayınlanacak.

USD/CAD paritesi, an itibariyle %0.seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3070 (20-DMA), 1.3000 (psikolojik seviye/100-DMA) ve 1.2960 (7 Ağustos dip) seviyelerinde bulunurken, 1.3140 (50-DMA), 1.3190 (24 Temmuz zirve) ve 1.3290 (19 Temmuz zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDCAD