USD/CAD, Kanada TÜFE verilerinin ardından 1.3200-ortaları civarındaki dip seviyelerine geriledi


  • Beklentilerden güçlü gelen Kanada TÜFE verileri, son saatte ağır baskı yarattı.
  • Yukarı yönlü Ham Petrol fiyatları, yumuşak bir USD fiyat hareketi üzerine satış görünümüne eklendi.
  • Aşağı yönlü hareketler, Çarşamba günkü FOMC tutanakları öncesinde sınırlı görünüyor.

USD/CAD paritesi Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde gerilemesini sürdürdü ve Kanada TÜFE rakamları sonrasında 1.3200-ortaları civarında seans dip seviyelerine düştü.

Kanada İstatistik Ofisi tarafından yayınlanan enflasyon raporuna göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Temmuz ayında yıllık bazda %1.7 piyasa beklentileri karşısında %2 seviyesinde değişmeden kaldı. Aylık TÜFE Temmuz ayında Haziran ayındaki %0.2’lik düşüşün ardından % +0.5 seviyesinde geldi.

Bununla birlikte ham petrol fiyatlarındaki süregelen yukarı yönlü ralli karşısında emtia bağıntılı Kanada Dolarına güçlü bir itici güç sağladı ve parite üzerinde aşağı yönlü ağır bir baskı yarattı ancak BoC’un çekirdek TÜFE verilerinden gelen karışık okumalar aşağı yönlü hareketin sınırlandırılmasına yardımcı oldu.

Bu arada ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir artışa rağmen yumuşak bir ABD Doları fiyat hareketi pariteye destek sağlayamazken, bugün yayınlanacak olan FOMC tutanakları öncesinde paritenin gün içi gerilemesini duraksatamadı.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.328
Bugünkü Günlük Değişim -0.0038
Bugünkü Günlük Değişim % -0.29
Bugünkü Günlük Açılış 1.3318
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3232
Günlük SMA50 1.3185
Günlük SMA100 1.3299
Günlük SMA200 1.3314
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3346
Önceki Günlük Dip 1.3308
Önceki Haftalık Zirve 1.334
Önceki Haftalık Dip 1.3184
Önceki Aylık Zirve 1.3215
Önceki Aylık Dip 1.3016
Günlük %38.2 Fibonacci 1.3323
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3332
Günlük Pivot Noktası S1 1.3302
Günlük Pivot Noktası S2 1.3287
Günlük Pivot Noktası S3 1.3265
Günlük Pivot Noktası R1 1.334
Günlük Pivot Noktası R2 1.3362
Günlük Pivot Noktası R3 1.3378

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR