USD/CAD, Kanada perakende satışlar verilerinin ardından 1,40 seviyesi üzerinde kazançlarını korudu


  • USD/CAD paritesi, Cuma gününde yukarı yönlü ivmesini korudu.
  • ABD Dolarının güçlü şekilde talep bulması, ham petrol fiyatlarındaki keskin düşüşle birikte pariteye destekleyici kalmayı sürdürdü.
  • Kanada aylık perakende satışlar verileri pariteye anlamlı bir ivme sağlayamadı.

USD/CAD paritesi Kuzey Amerika seansının erken saatleri sırasında yukarı yönlü güçlü görünümünü korudu ve Kanada makro verilerinin ardından 1,40 psikolojik seviyesi üzerinde tutunmayı sürdürdü.

Parite, Salı gününde belirlediği üç haftanın en düşük seviyelerinden Perşembe gününde kaydettiği toparlanma hareketini Cuma gününde de sürdürdü. ABD Dolarının piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı üzerine talep bulması ve ham petrol fiyatlarındaki keskin düşüşün emtia bağıntılı bir para birimi olan Kanada Dolarının talep bulmakta zorlanmasına neden olması pariteye güçlü bir destek sağlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin arasındaki diplomatik gerilime dair endişeler Cuma gününde piyasalardaki risk hissiyatı üzerinde baskı yarattı ve bu durum, küresel borsa piyasaları çevresindeki zayıf bir görünümle de yansıdı.

Kanada'da Perakende Satışlar Mart ayında %10 düşüşle 47.1 milyar $ 'a geriledi. Bu veri Mart ayındaki %0,3'lük artışın ardından geldi ve piyasa beklentisiyle aynı çizgideydi. Ayrıca rapor, otomobil satışları hariç Perakende Satışların %0,4 oranında düştüğünü ve analistlerin % -5'lik tahmininden daha iyi geldiğini ortaya koydu.

Cuma gününde ABD’den herhangi bir ekonomik veri beklenmezken, piyasaların odağı ABD ekonomisinin yeniden açılmasına dair gelişmeler üzerinde olacak.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.4031
Bugünkü Günlük Değişim 0.0076
Bugünkü Günlük Değişim % 0.54
Bugünkü Günlük Açılış 1.3955
 
Trendler
Günlük SMA20 1.4016
Günlük SMA50 1.4085
Günlük SMA100 1.367
Günlük SMA200 1.3442
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3971
Önceki Günlük Dip 1.3891
Önceki Haftalık Zirve 1.4141
Önceki Haftalık Dip 1.3901
Önceki Aylık Zirve 1.4299
Önceki Aylık Dip 1.385
Günlük %38.2 Fibonacci 1.394
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3922
Günlük Pivot Noktası S1 1.3908
Günlük Pivot Noktası S2 1.386
Günlük Pivot Noktası S3 1.3828
Günlük Pivot Noktası R1 1.3987
Günlük Pivot Noktası R2 1.4018
Günlük Pivot Noktası R3 1.4066

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR