USD/CAD, ham petrol fiyatlarındaki yükseliş üzerine 1.4050 bölgesi yakınlarında alıcılı bir görünümle seyrediyor


  • USD/CAD, ABD Dolarının güçlü şekilde talep bulmasıyla yukarı yönlü ivme kazandı.
  • Ham petrol fiyatlarındaki yükseliş, Kanada Dolarını destekleyerek kazançları sınırlandırdı.
  • Yatırımcılar Çarşamba gününde FOMC tutanaklarını bekliyor.

USD/CAD paritesi, 1.4050 bölgesinin hemen üzerinde kazançlarına tutundu ancak bugün erken saatlerde belirlediği gün içi en yüksek seviyesinin altında kalmayı sürdürdü.

ABD Doları, özellikle ABD’deki salgının merkezi olan New York’tan gelen sayılar ve Birleşik Krallık’ta Salı gününde en yüksek günlük ölüm sayısını duyurmasının ardından artan endişelerle güçlü bir şekilde talep buldu.

ABD Dolarının diğer para birimleri karşısında güçlenmesi, paritenin Pazartesi ve Salı günlerinde kayıplar kaydetmesinin ardından Çarşamba gününde yeniden yukarı yönlü ivme kazandı. Parite, Salı gününde 1.3945 seviyesinde belirlediği bir haftanın en düşük seviyesinden 100 pipin üzerinde toparlandı.

Bu arada ham petrol fiyatlarının gün için %3.5 civarındaki güçlü yükselişi, emtia bağıntılı bir para birimi olan Kanada Dolarının talep bulmasına yardımcı oldu ve paritenin kazançlarının sınırlı kalmasında önemli bir etken oldu.

Petrol fiyatları, OPEC ve Rusya da dahil olmak üzere müttefiklerinin derinleşen küresel arz fazlası sorunu üzerine petrol üretimi kesintiler üzerinde anlaşacaklarına dair umutlarla, önceki iki işlem seansında kaydettiği düşüşünü takiben Çarşamba gününde toparlandı.

Günün devamında Kuzey Amerika seansında, FOMC’nin Fed Fonları Hedef Aralığının %0.0-%0.25 aralığına düşürdüğü ve 700 milyar dolarlık Niceliksel Genişleme (QE) programını duyurduğu 15 Mart’taki acil toplantısının tutanakları yayınlanacak. Ek olarak ABD ham petrol stokları üzerine haftalık EIA raporu takip edilecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.4056
Bugünkü Günlük Değişim 0.0062
Bugünkü Günlük Değişim % 0.44
Bugünkü Günlük Açılış 1.3994
 
Trendler
Günlük SMA20 1.4156
Günlük SMA50 1.3657
Günlük SMA100 1.3401
Günlük SMA200 1.3302
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.4144
Önceki Günlük Dip 1.3945
Önceki Haftalık Zirve 1.4349
Önceki Haftalık Dip 1.3983
Önceki Aylık Zirve 1.4668
Önceki Aylık Dip 1.3315
Günlük %38.2 Fibonacci 1.4021
Günlük %61.8 Fibonacci 1.4068
Günlük Pivot Noktası S1 1.3911
Günlük Pivot Noktası S2 1.3829
Günlük Pivot Noktası S3 1.3713
Günlük Pivot Noktası R1 1.411
Günlük Pivot Noktası R2 1.4226
Günlük Pivot Noktası R3 1.4308

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR