USD/CAD, aylık dip seviyelerinden iyi sayılabilecek bir yükseliş kaydederek 1.3200-ortaları yakınlarına döndü


  • USD/CAD, Salı gününde yeniden pozitif ivme kazandı ve aylık dip seviyelerinden toparlandı.
  • Zayıf petrol fiyatlarının Kanada Dolarını baskılaması ve güçlü bir USD ek itici güç sağladı.
  • Yatırımcılar şimdi orta seviye ABD/Kanada verilerini bekliyorlar.

USD/CAD paritesi Avrupa seansının erken saatleri sırasında yukarı yönlü görünümünü korudu ve 1.3200-ortalarının hemen üzerindeki günlük işlem aralığının üst bandı yakınlarına yerleşti.

Destekleyici faktörlerin bir kombinasyonu, paritenin Salı gününde yukarı yönlü taze ivme kazanmasına ve iki günlük kayıp serisini sonlandırmasına yardımcı oldu. Parite, çok önemli 200-günlük SMA’dan iyi sayılabilecek bir toparlanma sergiledi ve dört-aylık zirvelerinden son geri çekilmesini sonlandırdı.

USD/CAD faktörlerin bir kombinasyonuyla destekli

Koronavirüs salgınının ekonomik etkisi üzerine endişeler ham petrol fiyatları üzerinde baskı yarattı ve emtia bağıntılı Kanada Dolarının talep bulmakta zorlanmasına neden olurken, Salı gününde pariteyi yönlendiren önemli faktörlerden biri oldu.

Diğer yandan ABD Dolar Endeksi Cuma gününde belirlediği 4-4.5 aylık zirveleri yakınlarında kalmayı sürdürdü ve borsa piyasaları çevresindeki daha yumuşak bir görünümden faydalandı. Güçlü USD pariteye ek itici güç sağladı ve paritenin önceki seansın aylık dip seviyelerinden negatif hareketini silmesine yardımcı oldu.

Veri cephesinde ABD’den NY Empire State Endeksi, NAHB Endeksi ve TIC Akışları verileri takip edilecek. 

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3264
Bugünkü Günlük Değişim 0.0031
Bugünkü Günlük Değişim % 0.23
Bugünkü Günlük Açılış 1.3233
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3228
Günlük SMA50 1.3144
Günlük SMA100 1.318
Günlük SMA200 1.3218
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.326
Önceki Günlük Dip 1.3224
Önceki Haftalık Zirve 1.333
Önceki Haftalık Dip 1.3236
Önceki Aylık Zirve 1.3255
Önceki Aylık Dip 1.29
Günlük %38.2 Fibonacci 1.3238
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3246
Günlük Pivot Noktası S1 1.3218
Günlük Pivot Noktası S2 1.3203
Günlük Pivot Noktası S3 1.3182
Günlük Pivot Noktası R1 1.3254
Günlük Pivot Noktası R2 1.3275
Günlük Pivot Noktası R3 1.3289

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR